• Kategorie
  • Marguerite A. Peeters - Globalizacja zachodniej rewolucji kulturowej

Kluczowe pojęcia, mechanizmy działania

39.00
szt. Do przechowalni
Czas kompletowania do 48h
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
Paczkomaty InPost 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 1 szt.
Waga 0.422 kg

Książka ta porusza zagadnienie globalnej rewolucji kulturowej, której celem jest jak określiła Autorka we wstępie „rozprzestrzenienie na całym świecie (...) nowej etyki, która ma (...) charakter sekularystyczny; jest ona wynikiem rewolucji feministycznej, seksualnej i kulturowej”. Niezwykle więc to cenna książka, tym bardziej, że współcześnie „panuje ogromna niewiedza na temat problemów antropologicznych związanych z rewolucją kulturową i nową etyką”.

Publikacja ta wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Dzięki znajomości problemu możliwe jest rozeznanie, które „nie polega na wyrywaniu chwastów rosnących razem z pszenicą, lecz na uczeniu się ich rozpoznawania oraz na zbieraniu pszenicy”. To praktyczne oraz wyczerpujące opracowanie kierujemy nie tylko do pedagogów i wychowawców, ale do wszystkich tych, którzy pragną mieć świadomość problematyki rewolucji kulturowej.

"Niniejszy podręcznik Marguerite A. Peeters prezentujacy istotę, metody działania oraz jasno i niezwykle wnikliwie przeanalizowaną celowość globalizacji zachodniej rewolucji w jej kluczowych pojęciach oraz mechanizmach działania jest jednym z najważniejszych i zarazem najodważniejszych dzieł współczesnej kultury naukowej, dotyczących omawianej problematyki.
 
ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz. 

Oto jedno z najważniejszych i zarazem najodważniejszych dzieł współczesnej kultury naukowej ” 

 ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz. 
Fragment:

"Rewolucja feministyczna i seksualna ubiegłego wieku osiagnęła na Zachodzie większość swoich celów. Propagowane przez nią wzorce, zakazane na początku XX wieku, obecnie przenikają strukturę społeczeństw zachodnich i powoli stają się częścią kultury światowej. Pokonawszy bastiony opozycji politycznej, skutki tej rewolucji nadal się rozprzestrzeniają, nie napotykając żadnego oporu kulturowego. Cywilizacja zachodnia zbiera teraz gorzkie owoce tych przemian i musi stawić czoła egzystencjalnym konsekwencjom tego spustoszenia, podczas gdy radykalizm rewolucyjnej ideologii osiągnął już, jak się wydaje, swój szczyt.

Nadszedł czas, aby z odwagą i entuzjazmem rozpocząś działania umożliwiające powrót, nie do społeczno-politycznych struktur przeszłości, ale do pierwotnego planu Stwórcy. Jesteśmy wezwani do dokonania wolnego wyboru, kim chcemy być, do zachowania autonomii wobec systemu "nowej etyki globalnej", do praktykowania miłosierdzia, do aktywności, do podejmowania odpowiedzialności oraz trudu bycia sobą."


Spis treści:

I. Zachodnia rewolucja feministyczna, seksualna i kulturowa
II. Globalna rewolucja, postmodernizm i nowa etyka globalna
III. Kluczowe pojęcia globalnej rewolucji seksualnej i feministycznej
IV. Rewolucja praw
V. Historyczny i instytucjonalny przebieg procesu globalizacji rewolucji
VI. Techniki i strategie stosowane przez agentów przemian społecznych

Dodatki:

I. Kluczowe pojęcia i terminy globalnej rewolucji feministycznej i seksualnej
II. Główni uczestnicy i partnerzy rewolucji
III. Seria konferencji pod egidą ONZ po zimnej wojnie
IV. Inne ważne wydarzenia
V. Proces demokratyczny a proces "budowania konsensusu"
Zobacz inne książki autora: Marguerite A. Peeters
Liczba stron 264
Format 16,50 x 23,50
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.