• Kategorie
  • Missale Romanum Editio Typica 1962

Symbol: 4575

Mszał Rzymski, wydanie typiczne, bł. Jan XXIII

325.00
szt. Do przechowalni
Czas kompletowania do 30 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 0
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 2.411 kg

Wydanie wzorcowe ostatniego przedsoborowego Mszału Rzymskiego z 1962 roku z uwzględnionymi wszystkimi zmianami dokonanymi przez bł. Jana XXIII.

Polecamy również:  Missale Romanum 1962 - mały format - Mszał podróżny


Mimo, że nie jest to Mszał ołtarzowy, to jednak oprawa jest szyta i dobrze się rozkłada a kolorowa obwoluta jest zdejmowana, więc po dodaniu zakładek Mszał może z powodzeniem służyć do celebrowania Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, zgodnie z Motu proprio Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI.

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. Te dwa wyrazy zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła nie mogą w żaden sposób prowadzić do podziału w zasadach wiary (Lex credendi). Są to bowiem dwie formy tego samego Rytu Rzymskiego.

Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła."

Benedykt XVIMotu proprio Summorum Pontificum, 7 lipca A.D. 2007
Liczba stron 1120
Format 175 x 245 mm
Oprawa szyta, twarda z obwolutą
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.