• Kategorie
  • Mój Patron. Święta Anna

Brak towaru
3.50
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.026 kg

„Mój Patron: Święta Anna” zawiera biografię: św. Anny, matki Maryi; św. Anny, matki Samuela; św. prorokini Anny i bł. Anny Katarzyny Emmerich.

Święta Anna, matka Maryi jest powszechnie znaną patronką w kręgach katolików, ale jej szczegółowy żywot należało przybliżyć. A jest on znany przede wszystkim z apokryfów, niekanonicznych ksiąg Pisma Świętego. Anna pochodziła z Betlejem, z rodziny kapłańskiej. Poślubiła Galilejczyka, Joachima. Anna w wieku 45 lat urodziła Maryję. Wychowywała swą córkę w skromności i ufności w Bożą opiekę. Jest patronką m.in. szczęśliwego małżeństwa, szczęśliwego porodu, matek i wdów.

 

Święta Anna, matka Samuela jest mniej znaną postacią biblijną. Jej historia została przedstawiona w Pierwszej Księdze Samuela. Życie tej Świętej było naznaczone szyderstwem, gdyż nie posiadała potomstwa, podczas gdy pierwsza żona jej męża miała już dzieci. Częste modlitwy przyniosły owoc, Anna poczęła i urodziła Samuela, który został sędzią Izraela. Potem Anna urodziła jeszcze trzech synów i dwie córki.

 

Kolejną z opisanych świętych jest św. Anna, prorokini. Anna wyszła za mąż, mając 14 lat, ale małżeństwo nie trwało długo, skoro jej mąż zmarł po 7 latach. Postać św. Anny znamy z Ewangelii wg św. Łukasza. Pojawia się ona w momencie ofiarowania Jezusa w świątyni, Anna wówczas wypowiedziała proroctwo związane z mesjaństwem Chrystusa.

 

Na koniec podaliśmy żywot bł. Anny Katarzyny Emmerich. Była ona mistyczką, stygmatyczką, a także wizjonerką. Już gdy miała 4 lata, objawiał jej się Pan Jezus, Matka Boża i święci. Anna Katarzyna była bardzo inteligentna i pobożna. W wieku 28 lat wstąpiła do klasztoru augustianek. Anna Katarzyna Emmerich zapisywała notatki z wizji, które wydano pod tytułem Bolesna męka Jezusa Chrystusa.

Liczba stron 32
Format A6
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.