• Kategorie
  • Opracowanie zbiorowe - Polska - Encyklopedia Nauk Politycznych

Brak towaru
44.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.513 kg
Przed wojną ukazały się 3 tomy niezwykle wartościowej Encyklopedii Nauk Politycznych, redagowana była ona przez najlepszych polskich naukowców, najznamienitsze nazwiska. Tuż przed samym wybuchem II Wojny Światowej, w sierpniu 1939 roku ukazał się zeszyt rozpoczętego tomu IV. Cały poświęcony był hasłu POLSKA.

Prof. Stanisław Srokowski opisał "Geografię i stosunki gospodarcze".

W ramach rozdziału "Historii i spraw politycznych" prof. Oskar Halecki napisał "Dzieje dawnej Rzeczypospolitej", prof. Henryk Mościcki "Epokę porozbiorową" a "Historię czasów najnowszych" doc. Janusz Pajewski.

Rozdział poświęcony "Historii ustroju" napisał prof. Zygmunt Wojciechowski.

Prof. Kazimierz Władysław Kumaniecki jest autorem rozdziałów: "Odbudowa Państwa Polskiego", "Główne zasady Konstytucji Kwietniowej" oraz "Ustrój administracyjny".

Jest to bardzo rzadkie wydawnictwo, które tępione było z zaciekłością przez okupacyjne władze niemieckie i sowieckie. Do dziś przechowało się niewiele egzemplarzy. Z tym większą radością udostępniam reprint tego zeszytu, przechowywanego w zbiorach rodzinnych (w czasach stalinowskich w piwnicy z węglem) jako także zapowiedź wydania całości przedwojennej Encyklopedii Nauk Politycznych.

Liczba stron 160
Format A4
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.