• Kategorie
  • Paweł Milcarek - Od istoty do istnienia

Tworzenie się metafizyki egzystencjalnej wewnątrz łacińskiej tradycji filozofii chrześcijańskiej

Brak towaru
39.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 1.041 kg
Jest to książka o drodze, którą przebyli filozofowie chrześcijańscy świata łacińskiego od przejmowanej z antyku koncepcji bytu skoncentrowanej na istocie (lub wręcz zredukowanej do badania "czym jest") - do formułowanej przez nich stopniowo teorii pełniejszej, której szczytem stało się odkrycie, iż u podstaw każdej rzeczy znajduje się akt istnienia, jej właściwy actus primus.

Jest to zatem książka o pewnej drodze myślowej - ale i o odwadze jej wędrowców. O tej odwadze myśli, która pozwala wyjść poza "jasne i wyraźne" opłotki sprawdzonych pojęć i udać się w poszukiwaniu nowego świata, co najmniej tak samo rzeczywistego jak ten już dobrze nam znany.

Paweł Milcarek (ur. 25 sierpnia 1966 w Warszawie) - polski filozof i publicysta, redaktor naczelny dwumiesięcznika "Christianitas", adiunkt w Katedrze Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej UKSW. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 1994 obronił na ATK rozprawę doktorską z filozofii Filozoficzna teoria ciała ludzkiego w pismach św. Tomasza z Akwinu (promotor: Mieczysław Gogacz).
Liczba stron 512
Format 168 x 240
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.