• Kategorie
  • Polonia Christiana - nr 19 marzec - kwiecień 2011

Sarmacja - zagubione dziedzictwo

12.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 5 dni
Cena dostawy 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
Paczkomaty InPost 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
Dostępność 0 szt.
O dziedzictwie I Rzeczpospolitej, jej potędze, chwale, tradycji, niewykorzystanych szansach i czarnej legendzie traktuje główny temat najnowszego numeru „Polonia Christiana”. Obok dobrze znanego, również z łamów krakowskiego dwumiesięcznika, wspomnianego piewcy Sarmacji, piszą o niej zajmująco między innymi prof. Ryszard Legutko, Grzegorz Braun i prof. Grzegorz Kucharczyk. 

Czy Unia Europejska rozpadnie się szybciej niż zakładali najwięksi optymiści? I co powstanie na jej gruzach? – zastanawia się na łamach pisma  Piotr Doerre, pisząc na kanwie gwałtownych zmian politycznych i społecznych, zachodzących nie tylko na obszarze Starego Kontynentu, ale i chociażby w jego najbliższym sąsiedztwie. 

W innych tekstach Natalia Dueholm przybliża nieznane szerzej, wstydliwe kulisy powstawania i ekspansji gigantycznego dzisiaj przemysłu aborcyjnego, zaś Łukasz Adamski wskazuje dla odmiany na pozytywne fakty z frontu cywilizacyjnej batalii – zdecydowane opowiedzenie się za życiem przez znane postaci tzw. szołbiznesu.

W dziale Korzenie polskości przypomnimy sobie wspaniały pałac w podkarpackim Łańcucie, a także postać księdza Józefa Baki, odsądzanego przez literackich postępowców od czci i oświeceniowej wiary. 

O tym czy mieszkańcy Fidżi przyjęli godnie fatimskie orędzie Maryi oraz jak jeden z redaktorów krakowskiego pisma został… papieskim kuzynem dowiemy się z reportażu Valdisa Grinsteinsa „Z Matką Bożą na końcu świata”.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.