• Kategorie
  • Roland Baader - Śmiercionośne myśli

Symbol: 5404

Dlaczego intelektualiści niszczą nasz świat

45.00 -10% 40.50
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 4 szt.
Waga 0.38 kg
W książce Śmiercionośne myśli. Dlaczego intelektualiści niszczą nas świat  Baader pokazuje, że u źródeł wszystkich socjalistycznych rewolucji, wszystkich dwudziestowiecznych systemów totalitarnych, leżą utopie, idee, koncepcje ekonomiczne i doktryny filozoficzne, które najpierw wylęgły się w głowach intelektualistów, a następnie propagowane były i popularyzowane przez szerokie kręgi inteligencji.

Przed czynami politycznych aktywistów stały idee, przed zbrodniami i prześladowaniami – koncepcje polityczne i ekonomiczne. To samo odnosi się do współczesnych „miękkich” wersji  (na razie częściowo utajonego) totalitaryzmu: państwa socjalnego.

Roland Baader (ur. 1940) studiował u Friedricha von Hayeka we Fryburgu, później przez dwie dekady był przedsiębiorcą, a od lat jest wolnym autorem, niezależnym, jak sam podkreśla, „od nikogo”. Opublikował kilkanaście książek i kilkuset artykułów.
Jest członkiem międzynarodowego Towarzystwa Mont Pelerin, skupiającego obrońców wolności i wolnej przedsiębiorczości. Uważany jest za czołowego w niemieckim obszarze językowym „filozofa wolności”, który w sposób przystępny i klarowny upowszechnia wśród Niemców idee wolności, demaskując bezlitośnie wszystkie warianty socjalizmu i etatyzmu. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” napisała o nim, że pomaga czytelnikowi przejrzeć gadaninę polityków i mediów oraz uzyskać realistyczny obraz świata społecznego. „Die Welt” pochwaliła go za to, że jego krytyka nie ogranicza się do opisania oczywistych, doskonale widocznych symptomów kryzysu, lecz odsłania elementarne błędy konstrukcyjne współczesnej demokracji.
Liczba stron 224
Format B5
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.