• Kategorie
  • S. Józefa Menéndez - Wezwanie do miłości

Zapiski objawień Pana Jezusa siostrze Józefie Menéndez, zakonnicy Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur)

Brak towaru
49.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.793 kg

Józefa Menéndez urodziła się w Madrycie 4 lutego 1890 roku, w chrześcijańskiej rodzinie wojskowego Leonarda Menéndez i Lucji z domu Moral, troskliwej matki sześciorga dzieci. Józefa pomagała matce w wychowaniu młodszych sióstr. Rodzina żyła w dostatku. Wspólna niedzielna Msza Św., codzienny różaniec w rodzinie, wspólnie wykonywane drobne domowe prace i nauka, wesołe wycieczki, organizowane przez ojca domowe zabawy, wszystko to składało się na klimat szczęśliwego dzieciństwa. W dniu Pierwszej Komunii Świętej, 19 marca 1901 roku, po raz pierwszy słyszy w głębi duszy słowa Jezusa: "Chcę, żebyś całkowicie do mnie należała".

Książka przetłumaczona na wiele języków spowodowała żywy oddźwięk wśród ludzi i świadectwa o nawróceniach i łaskach wewnętrznych.

Imprimatur: Za zgodą Kurii Metropolitalnej w Warszawie z dnia 27 listopada 2006r., nr 5792/NK/2006.
Ks. dr Henryk Małecki, Notariusz, Bp. Tadeusz Pikus, Wikariusz Generalny.


Pierwszemu wydaniu (francuskie) Wezwania do Miłości z kwietnia 1938 r. imprimatur nadał kardynał Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli, późniejszy papież Pius XII. Napisał w uzasadnieniu: „Nie wątpię, że Najświętsze Serce Jezusa przyjmie z radością wychodzącą z druku, a pełną wielkiej miłości natchnionej, książkę przez Jego łaskę udzieloną najpokorniejszej Jego służebnicy siostrze Józefie Menendéz: oby te karty przyczyniły się skutecznie do rozwinięcia w wielu duszach coraz to pełniejszej i coraz bardziej miłosnej ufności w nieskończone miłosierdzie tego Boskiego Serca względem biednych grzeszników, którymi my wszyscy jesteśmy...”

Zobacz inne książki autora: s. Józefa Menéndez

Liczba stron 656 + 16
Format 146x202 mm
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.