• Kategorie
  • Scott Hahn, Benjamin Wiker - Dawkins kontra Bóg. Upadek nowego ateizmu w świetle nauki

Symbol: MIN1633
24.90
szt. Do przechowalni
Czas kompletowania do 14 dni
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.21 kg
Gdy ceniony teolog dr Scott Hahn dowiedział się, że jego studenci pod wpływem książki Richarda Dawkinsa "Bóg urojony" tracą wiarę, zrozumiał, że owa "biblia ateistów" domaga się odpowiedzi. 
 
Jakim sposobem bowiem rzesze czytelników mogły dawać wiarę buńczucznym hipotezom jej autora?
Czy ktoś  naprawdę mógłby przyjąć założenie, że wiara religijna - jak chce Dawkins to wirus przenoszony przez słabe geny?
Jak można serio traktować ateistyczny sekularyzm twierdzący, że religijność to rodzaj szaleństwa?
 
W niniejszej książce Scott Hahn wraz z Benjaminem Wikerem podejmują rzeczową dyskusję z twierdzeniami wojującego ateisty. Rozprawiają się z ukrytymi pod grubą warstwą retoryki błędami faktograficznymi i logicznymi jego wywodu, wskazując na fałszywe założenia i niekonsekwencje, dowodzą niespójności rozważań. Czyniąc tom skutecznie podkopują fundamenty nowego ateizmu - ideologii postulującej bezpardonowe zwalczanie religijności.
 
Dawkins kontra Bóg. Upadek nowego ateizmu w świetle nauki to książka dla wszystkich zainteresowanych rzeczowym dyskursem o wierze i jej racjonalnym ugruntowaniu w zasadzie powinna być lekturą obowiązkową również dla czytelników Dawkinsa.

Scott Hahn (ur.1957 r.) to filozof i teolog, wykładowca Uniwersytetu Franciszkańskiego w Steubenville, apologeta katolicyzmu propagujący wiarę poprzez osobiste świadectwo i za pośrednictwem mediów.

Benjamin Wiker (ur. 1960 r.) uzyskał doktorat z etyki na Vanderbilt University. Jest autorem Książek z pogranicza etyki katolickiej nauki i kultury współczesnej.
Liczba stron 184
Format 13,6 x 20,8 cm
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.