• Kategorie
  • Sebastian Reńca - Z cienia. Powieść o żołnierzach wyklętych

Seria: Powieści z Procy

Brak towaru
34.90
Wpisz swój e-mail
Czas kompletowania do 48h
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
Paczkomaty InPost 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.391 kg
Z cienia to powieść oparta na faktach. Główny bohater, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ), po wojnie walczył przeciw komunistom w zgrupowaniu "Bartka". Ocalał, bo nie wziął udziału w zaaranżowanym podstępnie wyjeździe na Zachód. Około 170 kolegów z oddziału zostało wówczas zgładzonych. Do dziś nikt nie wie, gdzie leżą ci żołnierze, ani kim byli ich oprawcy.

Książka Sebastiana Reńcy jest przejmującym studium postaw ludzkich. Mówi o wierności i zdradzie. O przyjaźni i miłości. O ludziach z krwi i kości, którzy śmiali się i płakali, kochali i walczyli. Zwykłych Polakach, którzy w większości, starali się w tych tragicznych czasach, pozostać Ludźmi Przyzwoitymi.Zobacz wszystkie książki z serii Powieści z procy
Liczba stron 268
Format 142 x202 mm
Oprawa miękka

Niewiele jest dobrych, nowych polskich powiesci, które opowiadałyby o historii najnowszej. A jesli wziac pod uwage powiesci o zołnierzach wykletych to ten brak jest jeszcze bardziej dotkliwy. Dlatego dobrze, ze pojawia sie kolejna powiesc Sebastiana Rency. I to nie tylko dlatego, ze dostarczy ona swietnej lektury na przynajmniej kilka wieczorów (a kto wie, czy nie na nieprzespana noc), ale przede wszystkim dlatego, ze jest to wielki hymn na czesc patriotyzmu i honor. Hymn, jakiego w obecnym czasie szczególnie potrzebujemy.

Tomasz P. Terlikowski

Zobacz inne książki autora: Sebastian Reńca

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.