• Kategorie
  • Św. Tomasz z Akwinu - O poznaniu Boga

Tekst polsko-łaciński

Brak towaru
49.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.796 kg

Dzieło zagadkowe, ze wszech miar warte głębszej lektury i namysłu. Intrygująca treść, forma, miejsce i czas powstania stawiają to dzieło w rzędzie najbardziej godnych uwagi i odkrywczych w Opera Omnia św. Tomasza z Akwinu, inspirujących dzisiaj może nawet jeszcze bardziej, niż w czasach swego powstania.

Super Boetium De Trinitate
- to działa tajemnicze. Właśnie z komentowaniem traktatu Boecjusza wiąże się słynna opowieść o świecy, która wypaliła się w dłoni Akwinaty, gdy ten całkowicie dał się pochłonąć medytacji nad De Trinitate .


Mamy zatem przed sobą działo zagadkowe, ze wszech miar warte głębszej lektury i namysłu. Intrygująca treść, forma, miejsce i czas powstania stawiają to dzieło w rzędzie najbardziej godnych uwagi i odkrywczych w Opera Omnia św. Tomasza z Akwinu, inspirujących dziś jeszcze bardziej niż w czasach swego powstania.

Komentarz do De Trinitate Boecjusza jest dziełem napisanym z samych granic ludzkiego poznania i może budzić zaskoczenie fakt, iż tak młody teolog, jakim był piszący go Akwinata, odważył się do tych granic dojść. Ze spotkania Tomasza z Tajemnicą Boga Trójjedynego powstało dzieło zaskakująco dojrzałe, budzące również dzisiaj olbrzymie zainteresowanie. Oddając do rąk czytelników tłumaczenie Expositio ufamy, że spełni ono cel wyznaczony przez św. Tomasza w jednym z ostatnich zdań Prologu: "Celem zaś tego dzieła jest wyjaśnienie tajników wiary, na ile to tylko w tym życiu jest możliwe".

Nie ma w tym nic dziwnego, że kiedy obecnie status teologii znowu stał się problemem, teologowie wracają z największym zainteresowaniem do owego opusculum, którego wagi nie sposób przecenić.
Marie-Dominique Chenu OP

Liczba stron 331
Format 175x250mm
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.