• Kategorie
  • Św. s. M. Faustyna Kowalska - Dzienniczek - oprawa twarda, mały format

23.90
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 5 dni
Cena dostawy 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
Paczkomaty InPost 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
Dostępność 0 szt.
Waga 0.473 kg

Dzienniczek zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu.
 
Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest "samym Miłosierdziem". 
  

Polecamy także najlepsze i najrzetelniejsze opracowanie biografii świętej siostry Faustyny i tematyki Miłosierdzia Bożego:
Święta Faustyna i Miłosierdzie Boże


Zobacz wszystkie wydania książki: Dzienniczek

Zobacz inne książki autora: św. s. M. Faustyna Kowalska 

Gruntownie przejrzane i poprawione wydanie „Dzienniczka” św. siostry Faustyny opublikowało właśnie Wydawnictwo Księży Marianów. Najnowsze, 12. Już wydanie tego dzieła jest najbliższe oryginalnemu rękopisowi świętej. W ciągu ostatnich dwudziestu lat, od kiedy w Polsce publikowany jest „Dzienniczek”, przygotowując tekst do publikacji nanoszono bowiem liczne poprawki stylistyczne i gramatyczne.
 
Celem tego typu zabiegów redakcyjnych była chęć upiększenia lub uwspółcześnienia tekstu napisanego w latach 30. XX wieku przez wiejską dziewczynę, która zakończyła swoją edukację po dwóch i pół roku nauki w szkole powszechnej. (...)
Zmiany naniesiono również tam, gdzie pomagają one lepiej zrozumieć myśli świętej. W tym celu poprawione i uzupełnione zostały znajdujące się na końcu „Dzienniczka” przypisy.
W ten sposób powstała publikacja o zupełnie nowej wartości źródłowej, szczególnie ważna dla osób naukowo zajmujących się badaniem kultu Bożego Miłosierdzia oraz przy dokonywaniu coraz liczniejszych tłumaczeń „Dzienniczka” na języki obce. (...)
Książka zawiera ponadto piękne kolorowe zdjęcia związane z życiem siostry Faustyny i kultem Miłosierdzia Bożego (...). Nowe wydanie „Dzienniczka” umożliwia łatwe odnalezienie orędzia o Bożym Miłosierdziu. Wszystkie słowa Jezusa wypowiedziane do siostry Faustyny zostały specjalnie wyróżnione.
 

 

KAI, 2 listopada 2003
Liczba stron 656
Format 105 x 165 mm
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.