• Kategorie
  • William J.O`Malley SJ - Historia papieży

Brak towaru
59.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.857 kg
Kalikst I był niewolnikiem, Pius IX szlachcicem, Pius XII arystokratą, a jego następca Jan XXIII, wychował się na wsi. Wielu papieży w chwili wyboru nie miało żadnych święceń. Pochodzili z Włoch, Grecji, Syrii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Holandii. Tylko jeden był Anglikiem, jeden Polakiem. Grono następców świętego Piotra, których pontyfikaty uznajemy za ważne, obejmuje przeszło dwustu sześćdziesięciu papieży. Brali oni udział w największych dramatach dwutysiącletniej historii świata zachodniego, a w niektórych wydarzeniach odegrali kluczowe role.

Autor pisze zarówno o zaletach, jak i przywarach bohaterów książki. Przedstawiając fakty, zręcznie pokazuje, jak instytucja papiestwa stopniowo dochodziła do swego obecnego kształtu, i obala mity narosłe wokół jej historii.


WYRÓŻNIENIE FENIKS 2012 w kategorii: ‘tłumacz
za tłumaczenie Michała Zmudy
    Za pełen językowej swobody przekład książki opisującej historię papiestwa w sposób przejrzysty, pozbawiony balastu zbyt skostniałej naukowości, niemal w stylistyce żywej, potoczystej mowy. Czyta się tę pracę z lekkością i swego rodzaju przyjemnością. To lektura wzmagająca zainteresowanie dziejami Kościoła, przekreślająca wiele legend i mitów z nimi się wiążących.Zobacz inne książki tego autora: William J.O`Malley SJ
Liczba stron 440
Format 156x232 mm
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.