• Kategorie
  • Zespół ALBA J&P - Celtycki krzyż. Pieśni dawnych Celtów (CD)

Brak towaru
18.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.

Płyta „CELTYCKI KRZYŻ” powstała z fascynacji kulturą celtyckich chrześcijan z wczesnego średniowiecza, z czasów św. Kolumby, zwanego również św. Kolumbanem Szkockim, z czasów Czarnej Księgi z Carmarthon, Book of Kells, czy wreszcie z czasów budowy i rozwoju klasztorów na wyspie Iona i Lindisfarne. Czasów surowych i trudnych, ale prawych i uczciwych, w których ludzie równie poważnie traktowali życie, rodzinę, pracę, jak i swoją religię, i nierzadko w obronie tych wartości przelewali krew i poświęcali życie.
Wczesne średniowiecze na terenach królestwa Dalriady - dzisiejszej Szkocji, to dzieje niezwykłego kunsztu artystycznego, przeplatającego staroceltyckie motywy z tematyką biblijną i tworzącego przepiękne formy w sztuce rzeźbiarskiej oraz iluminacji pergaminowych manuskryptów.

Inspiracją do stworzenia tekstów były fragmenty dawnych przekazów, wierszy oraz opowieści o najdawniejszych dziejach opowiedziane przez starych szkockich poetów i bardów ludowych. Ukazują one niezwykłą religijność twardych, dumnych i zadzierżystych Celtów. Wszystkie pieśni traktują o Bogu, który według Celtów, był we wszystkim, to znaczy w życiu, w otaczającym świecie i w każdej podejmowanej czynności. Szacunek Bogu oddawano również przez respekt dla wszystkich jego dzieł.

Największą trudnością dla autorów było ustalenie i choć w części odtworzenie brzmień, jakie mogłyby mieć ówcześnie używane instrumenty muzyczne. Wspomagać się musieli fantazją oraz nowoczesnymi możliwościami kreacji brzmienia, w celu oddania ascetyczności i pierwotności muzyki dawnych wieków.

Spis utworów:
1. Fletnia celtycka [1:35]
2. Panie Wrzosowisk [4:19]
3. Wierzę Tobie, żywy Boże [3:20]
4. Pod opieką Boga [4:00]
5. Miłosierdzie "Pamiętaj o ubogich" [2:56]
6. Lord of Highlanders [4:03]
7. Daj mi Twe oczy, Panie [3:22]
8. Schodzisz z gór [2:41] 
9. Lord of the Sea ” Pan morza" [3:08] 
10. Czy słyszysz, Panie, naszą pieśń? [3:17] 
11. Taniec Radości ”Zwycięstwo" – instrumentalny [3:15]

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.