Kategorie add

Filtruj według

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Ikony ręcznie złocone

Ikona jest obrazem sakralnym, który swoje korzenie ma w kulturze bizantyjskiej. Tematami ikon są postacie świętych, sceny z ich życia, sceny wydarzeń biblijnych lub sceny liturgiczno-symboliczne. Ikony charakterystyczne są przede wszystkim dla chrześcijańskich Kościołów wschodnich. Pierwsi twórcy ikon wzorowali się prawdopodobnie na wczesnochrześcijańskim malarstwie katakumbowym. Interesującym faktem dotyczącym ikon jest to, iż w odróżnieniu od tradycyjnych obrazów, sztuka ich tworzenia zwana jest „pisaniem”. Ikony pisano najczęściej na przygotowanym w specjalny sposób drewnie cedrowym lub cyprysowym – które miało szczególne znaczenie dla wschodniego chrześcijaństwa.

Jedną z najbardziej znanych i otaczanych szczególnym kultem ikon jest ikona Matki Boskiej w Częstochowie, która umieszczona jest w kaplicy klasztoru na Jasnej Górze.

Ikony stanowią szczególny rodzaj obrazów, gdzie postaci i wydarzenia przedstawiane są w niepowtarzalny dla innych rodzajów sztuki sposób. Kunszt ich wykonania sprawia, że da się odczuć sacrum z nich płynące. Starannie wykonane ikony dostępne w Księgarni internetowej Sanctus, polecamy każdemu, kto ceni sobie piękno i estetykę płynące ze sztuki i kunsztu jej wykonania. W połączeniu z obliczem świętości postaci na nich przedstawionych, oferowane przez nas ikony stanowią doskonały akcent w wystroju katolickiego domu, jak i wspaniały pomysł na prezent z okazji ważnych świąt, rocznic bądź przyjęcia sakramentów świętych. Na takie okazje świadczymy usługi graweru dowolnego tekstu na odwrocie ikony.

Ikony oferowane w księgarni Sanctus są ręcznie wykonane na desce olchowej i ręcznie złocone złotem płatkowym. Ich dopełnieniem jest elegancki pudełko.