Kategorie add

Filtruj według

Filtruj

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Mapy

Podkategorie

Jest 26 produktów.

Sortuj wg:

Mapy – podróże w czasie i przestrzeni

Kartografia to dziedzina nauki zajmująca się zasadami tworzenia, opracowania i edytowania map, a także trudniąca się możliwością korzystania z ich zasobów. Powszechnie uznawana jest za sztukę lub, w innym spojrzeniu, postrzegana jest jako technologia.

Wartość profesjonalnie wykonanej mapy, szczególnie historycznej, jest wysoko ceniona zarówno przez osoby zajmujące się historią profesjonalnie, a także tych, którzy traktują tę dziedzinę nauki jako hobby i pasję. Graficzne przedstawienie historii ma ogromną wartość dla osób głodnych wiedzy, a także jako uzupełnienie literatury historycznej. Pomimo sporej uwagi zwróconej dziś w stronę postępu technologicznego, jakim jest GPS, tradycyjne mapy nadal mają wielu zwolenników; mapy są niezależne od dostępu do Internetu, a tym samym niezawodne.

Mapy w ofercie księgarni Sanctus 

Geopolityka to nauka uwzględniająca wpływ geografii na wydarzenia polityczne. Gdy do tych dwóch czynników dodamy trzeci – czas, uzyskamy doskonałe narzędzie pomagające badać i zrozumieć procesy zachodzące w czasie, przestrzeni oraz zdeterminowane geografią. Czyż można sobie wyobrazić do tego lepsze narzędzie niż mapy historyczne?

W naszej ofercie proponujemy Państwu mapy Polski z lat 1770 oraz 1937. Są to mapy przedstawiające obrazy administracyjne oraz ogólnogeograficzne I i II Rzeczpospolitej.

Proponujemy także zestawy map – podwójne, w różnych rozmiarach (A1, A2 i A3), a także mapę kolorowankę – Rzeczpospolitej Obojga Narodów jako pomoc w rozwoju świadomości i wiedzy historycznej dla najmłodszych. Zestawy są idealnym pomysłem na prezent na każdą okazję.