Kategorie add

Filtruj według

Filtruj

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Klasyka karmelitańska

Podkategorie

Jest 71 produktów.

Sortuj wg:

Podstawą duchowości karmelitańskiej jest kontemplacja, a co za tym idzie słuchanie Słowa, pełne i świadome uczestnictwo w Eucharystii oraz celebracja Liturgii Godzin. U podstawy zasad życia karmelitańskiego leży duchowa spuścizna po proroku Eliaszu oraz przykład życia dany przez Matkę Bożą. Dla karmelitów ważne jest wzrastanie we wspólnocie braci. W celu dostrzegania Boga w swoim bracie, trzeba odnaleźć go w sobie samym. Zasada takiego braterstwa, obok kontemplacji, jest jednym z elementów życia karmelitańskiego.

Na podłożu duchowości karmelitów wyrośli wielcy święci tacy jak: św. Teresa z Ávili, św. Teresa z Lisieux (św. Teresa od Dzieciątka Jezus) oraz św. Jan od Krzyża. Spuścizna duchowa tych wiernych sług Bożych od lat stanowi pomoc i wskazówkę w dążeniu do świętości.

Publikacje dostępne w naszej księgarni to największe i najbardziej znane oraz cenione dzieła powstałe na fundamentach duchowości z Karmelu. Polecamy tytuły takie jak: „Noc ciemna”, „Żywy Płomień Miłości” św. Jana od Krzyża; „Dzieje duszy”, „Zamek wewnętrzny” św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Polecamy również książki dotyczące samej duchowości karmelitańskiej oraz przybliżające życie świętych z nią związanych.