środa, 24 kwiecień 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Pismo Święte dla młodych

Cena: 8990


WYJĄTKOWA EDYCJA BIBLII TYSIĄCLECIA PRZYGOTOWANA SPECJALNIE DLA MŁODYCH CZYTELNIKÓW

Niepowtarzalna edycja Biblii Tysiąclecia przygotowana specjalnie dla młodych czytelników. Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w najbardziej cenionym palotyńskim tłumaczeniu połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii dla dzieci i młodzieży potocznie nazywaną „Biblią z papugą”.
 
Grafiki, komentarze, objaśnienia, ciekawostki, didaskalia, przygodowa stylizacja, kolorowe mapy i wiele innych elementów przygotowano po to, by młody czytelnik ze zrozumieniem i w pełni świadomie korzystał z dobrodziejstw Słowa Bożego. „Pismo Święte dla młodych” ma szansę stać się tym wydaniem Biblii, po które nastolatki sięgać będą chętnie i samodzielnie.
 
„Biblia z papugą” ma także wszelkie cechy Biblii rodzinnej. 
Z tego wydania, jak z żadnego innego, mogą korzystać wszystkie pokolenia w rodzinie, oddając się lekturze indywidualnie  i wspólnotowo. Warto, aby „Pismo Święte dla młodych” znalazło się w każdym polskim domu, by dorastały z nim nasze dzieci.
 
Dlaczego "BIBLIA Z PAPUGĄ"?
 
Na całym świecie znakiem rozpoznawczym „Pisma Świętego dla młodych” jest papuga. Choć może budzić to zdziwienie, jest to świadomy wybór i ma głęboki sens teologiczny. Papuga potrafi naśladować ludzki głos. W sposób naturalny potrafi wymówić słowo „ave”, pozostałych słów musi się uczyć. Ta okoliczność w nawiązaniu do „ave” archanioła Gabriela dała pretekst teologom przygotowującym wydanie Biblii dla młodych do uczynienia z papugi niejako przewodnika i nauczyciela Słowa dla młodego czytelnika

„Biblia z papugą” będzie też nieocenioną pomocą dla katechetów, którzy dostają znakomite narzędzie pracy z uczniami nad tekstem Pisma Świętego. Gorąco zachęcamy  do wyposażenia  szkolnych sal  katechetycznych  w egzemplarze tego wydania.
 
NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWY PREZENT!
 
Tę wyjątkową edycję Pisma Świętego proponujemy jako najbardziej wartościowy dar dla młodych ludzi. Polecamy szczególnie:
 
- Jako pamiątkę dla dzieci pierwszokomunijnych,
- Dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania,
- Dla rodzin z dziećmi i dorastającą młodzieżą,
- Dla księży i katechetów pracujących z uczniami,
- Dla szkół chcących wyposażyć salki katechetyczne w egzemplarze najważniejszej księgi w dziejach.

liczba stron: 1680
oprawa: Twarda
format: 14 x 21,5

Recenzje:

Na 1680 stronach, oprócz tekstu Starego i Nowego Testamentu, młody czytelnik znajdzie krótkie komentarze, objaśnienie, ciekawostki, didaskalia, słowniczek trudnych wyrazów i pojęć, a także kolorowe mapy i wkładki, które pozwolą mu zrozumieć historyczno-geograficzne realia opisywanych zdarzeń. Każda z ksiąg opatrzona jest wstępem, wyjaśniającym, jak, kiedy i po co powstała, kto jest jej autorem, a kto bohaterem. Do lektury zachęca też bardzo atrakcyjna i barwna szata graficzna. W kolorowych ramkach znalazły się cytaty, nad którymi warto dłużej się zastanowić, a także wskazówki, jak biblijną naukę wprowadzić w codzienne życie.

 
Przykładowe strony Pisma Świętego dla młodych: 

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 3 + 8= (zabezpieczenie antyspamowe)