czwartek, 18 kwiecień 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Józef Stanisław Pietrzak

Niepokalana Królowa Polski

Cena: 1200


Głównym zamiarem książki jest to, abyśmy sobie uzmysłowili, że w okresach historii Polski, gdy Polacy żyli zgodnie z nauczaniem Jezusa Chrystusa, Polska rosła w siłę, a Polakom żyło się dostatnio.

Przestańmy lamentować, krytykować, że w Polsce dzieje się źle, weźmy w swoje ręce różaniec lub modlitewniki i módlmy się, a także zacznijmy żyć moralnie. Władze zaś Polski, jeżeli uważają się za katolickie, niech wreszcie wypełnią ślub-przyrzeczenie złożone we lwowskiej katedrze Najświętszej Dziewicy Maryi przez króla Jana Kazimierza!

Prezentujemy Państwu Wydanie III, w którym dla ułatwienia odbioru tekstu sporadycznie niezrozumiałe dziś wyrazy zostały zastąpione ich współczesnymi odpowiednikami. W miare możliwości ujednolicono także opisy bibliograficzne przytaczanych pozycji. W przypadku kapłanów ze zgromadzeń (TJ, CR, OFM, itd.) zamieniono wyrazy "Ksiądz" na "Ojciec". Ponadto tekst został wzbogacony dodatkowymi przypisami dla uzupełnienia treści bądź wyjaśnienia mogących się pojawić wątpliwości.

liczba stron: 61
oprawa: Miękka
format: 14,5 x 21 cm

Józef Stanisław Pietrzak

Recenzje:

Spis treści:

Od Wydawcy
Wstęp
Maryja w dziejach Polski
Maryja ogłasza się Królową Polski
Najwyższa Polski Monarchia

Nihil Obstat.

Ks. Dr. A. Bystrzonowski cenzor.
26 kwietnia 1926 r.
L. 4098/26

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 8 + 6= (zabezpieczenie antyspamowe)