wtorek, 18 wrzesień 2018 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

ks. Waldemar Chrostowski

Osiem błogosławieństw

Cena: 3200


Treść ośmiu błogosławieństw wygłoszonych przez Chrystusa na Górze jest bez wątpienia znana większości katolików. Jednak z właściwą ich interpretacją bywają niestety kłopoty. Najwięcej trudności przysparza zwykle wyjaśnienie, kogo miał Jezus na myśli mówiąc o „ubogich w duchu”.  Jak wszyscy dobrze wiemy wiara żywi się pobożnością, ale trwały fundament ma w ugruntowanej wiedzy. Wtedy też wierzącym łatwiej jest wiarę w Boga z przekonaniem głosić i dawać jej świadectwo w codziennym życiu.
 
Głęboki sens i znaczenie ośmiu błogosławieństw wyjaśnia w tej mądrej, napisanej piękną polszczyzną i wysmakowanej edytorsko książce cieszący się ogromnym autorytetem biblista i teolog, ks. prof. Waldemar Chrostowski – laureat prestiżowej Nagrody Josepha Ratzingera. Zwraca uwagę, że błogosławieństwa „ukazują i potwierdzają najgłębszy sens i potrzebę Dobrej Nowiny. Uczniowie Jezusa zapamiętali te słowa, po czym utrwalili je na piśmie. Dzięki temu stały się one kluczowym programem religijnym i moralnym, który wyznacza główne kierunki życia i postępowania wyznawców Chrystusa”.
 
Każde z ośmiu błogosławieństw jest tu objaśnione osobno w odwołaniu zarówno do czasów Starego i Nowego Testamentu, jak i do współczesności, co następuje najczęściej poprzez przywoływanie rozważań dwóch wspaniałych papieży – św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Dodatkowym atutem tej książki są nawiązujące do treści ilustracje – ryciny z wielkich zasobów krakowskiego Muzeum Narodowego. Stanowią one nie tylko upiększenie, ale są niepodważalnym świadectwem, że Pismo Święte stanowi od wieków niewyczerpane źródło także artystycznych inspiracji.

liczba stron: 80
oprawa: Twarda
format: 19,5 x 24 cm

ks. Waldemar Chrostowski

Recenzje:

Spis treści:

Droga chrześcijańskiej doskonałości     
Błogosławieni ubodzy w duchu     
Błogosławieni, którzy się smucą     
Błogosławieni cisi     
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości     
Błogosławieni miłosierni     
Błogosławieni czystego serca     
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój     
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości     
Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski     

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 3 + 0= (zabezpieczenie antyspamowe)