piątek, 24 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Ks. Józef Stedman

Mój niedzielny mszalik

Cena: 7500


Dostępny również w miękkiej oprawie.

Reprint Mojego Mszalika Niedzielnego z 1940 roku wydany dla Polonii amerykańskiej przez ks. Józefa Stedmana może stać się nieocenioną pomocą dla wszystkich, którzy pragnęliby świadomie uczestniczyć w Mszy Świętej Wszechczasów.
 
Mszalik został ułożony tak, że nawet pierwszy raz uczestnicząc w tradycyjnej Mszy Świętej, korzystający nie będzie miał problemu ze zrozumieniem tego, co "dzieje się" przy ołtarzu. Mój Niedzielny Mszalik to również koniec wymówek dla tych, którzy mówią, że chcieliby chodzić na Mszę łacińską, ale nic z niej nie rozumieją, gubią się w niej, itd. Ks. Stedman zaprasza do sięgnięcia po ten Mszalik, aby każdy mógł przekonać się, że Msza Święta Wszechczasów jest tak naprawdę dla każdego z nas. 
 
"Mój Niedzielny Mszalik zawiera w sobie cztery rzeczy, które umożliwią każdemu, bez długich poprzednich studiów, posiłkować się przy słuchaniu Mszy Świętej tym samym Mszałem, z którego tę Mszę Świętą ksiądz odprawia. 
 
Zgodnie z żądaniem papieży i biskupów kapłani w naszych czasach domagają się, ażeby i ludzie świeccy przy słuchaniu Mszy Świętej posługiwali się Mszałem. Ludzie świeccy jednak się skarżą, że choć nieraz już próbowali, trudno im sobie z tym poradzić, bo Mszał to książka ogromnie duża i zbyt trudno jest w niej się, jak należy, zorientować. Tłumacząc ludziom, jak należy używać Mszału, spostrzegłem. że ogromnie im to ułatwia wstawienie w ich Mszalikach porządkowych numerków wskazujących, gdzie z kolei znajdują się tam części tak zwane "zmienne", które jedne z drugimi trzeba odmawiać. Unika się w ten sposób wszelkiego zgoła zamieszania. Plan ten zastosowałem w niniejszym Mszaliku. Przekonany jestem, że ta metoda nie tylko ułatwiająca, ale i niezmiernie pouczająca. Umożliwia ona branie udziału we Mszy Świętej wspólnie z kapłanem przez samo kolejne przechodzenie od numeru 1 w częściach "niezmiennych" do numeru 2 w częściach "zmiennych", i znowu do numeru 3 w częściach "niezmiennych" itd. aż do numeru 17.
 
Mszalik Niedzielny jest dla każdego najlepszą książką do nabożeństwa na całe życie. Jak we Mszy Św., tak i w niej się nic nie zmienia. A jednak co dzień jest ona nowa, bo podaje wciąż nowe myśli, i natchnienia, i modlitwy. Tak jak cała liturgia kościelna, tj. Msza Św. jest owocem objawienia i kościelnej myśli pod natchnieniem Ducha Świętego."
 
 
 
 ks. Józefa F. Stedmana
Przedmowa do wydania z 1940 r.


 
"Najpiękniejszy dar
   
Ksiądz Luigi Chiavarino (1865-1953) tak pisze we wstępie do swojej książeczki o powyższym tytule: „Uczcie się poznawać ten wielki skarb, który chcę wam ofiarować, i jeśli będziecie się nim posługiwać, nie będziecie nigdy w tym życiu ubodzy w zasługi i w łaskę, a w przyszłym życiu posiądziecie niebo, i to bez wątpienia. Albowiem chcę wam podarować ni mniej, ni więcej, tylko Jezusa, Jego Ciało, Jego Krew, Jego Duszę, Jego Bóstwo, zasługi Jego Męki, Śmierci i Odkupienia”.
 
Skąd wezmę te dary tak piękne? – pyta pobożny autor. „Otóż wezmę je stamtąd, gdzie się rzeczywiście znajdują, to jest we Mszy świętej”.
  
(...)
  
Ofiara Chrystusa Pana, spełniająca się do końca świata bezkrwawo na katolickim ołtarzu, jest wciąż przedmiotem niewiary, niezrozumienia (bo przecież jeden raz, na Kalwarii…?), a nawet niechęci. Tymczasem ona, czysta i nieskalana jak Ten, który w niej cierpi, powtarza się za każdym razem, kiedy kapłan przy ołtarzu ma intencję sprawowania tego, co Chrystus wówczas sprawował. Niech piękne i głębokie teksty, zawarte w tym Mszaliku, pomogą zrozumieć, jak bardzo Zbawiciel „do końca nas umiłował”, i jak pragnie On, by na wieki trwała Jego ofiara krzyża. To wszystko dokonuje się w czcigodnej, rzymskiej, tradycyjnej Mszy, na ludzkich oczach. Introibo ad altare Dei – Przystąpię do ołtarza bożego, głoszą słowa psalmu 42, odmawianego przez kapłana u stopni ołtarza. Przystępujmy doń jak najczęściej, z wiarą i wdzięcznością oraz ze świadomością, że we Mszy świętej, razem z Matką Bożą i św. Janem, stoimy pod krzyżem Chrystusa."
 
 
Z Przedmowy wydawcy

format: 10 x 14 cm
liczba stron: 352
oprawa: skóra ekologiczna

Ks. Józef Stedman

Recenzje:

Widok  Mszalika z obu stron
 

 

Przykładowe strony

 
Spis treści
 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

PK napisał(a):

[2019-03-04]

Również posiadam oryginał, więc wydanie bardzo mnie ucieszyło. Zakupiłem na I Komunię córeczki.

Ingvar napisał(a):

[2018-11-10]

Kiedy znów będzie dostępny?

Andrzej napisał(a):

[2018-10-22]

Czy wersja w twardej oprawie będzie ponownie dostępna do nabycia?

Jacek napisał(a):

[2018-04-11]

L+J+Ch, Kiedy Mszalik będzie dostepny?

Filip Szymanowski napisał(a):

[2018-04-05]

Wydanie reprintu Mojego Mszalika Niedzielnego to bardzo dobra wiadomość. W mojej ocenie jest to obecnie najlepszy ze wszystkich ogólnie dostępnych mszalików pomocnych w uczestnictwie w Mszy Świętej Wszechczasów. Ja posiadam oryginalny egzemplarz z 1940 r. kupiony w antykwariacie. Jeszcze nie widziałem repintu ale porównując jego opis z oryginałem zauważam różnicę w ilości stron. Repint posiada 392 s. a mój oryginał 352 s. jestem ciekaw co dodano. Największym atutem Mojego Niedzielnego Mszalika jest "bezpieczny" rok wydania - 1940. bez żadnych około soborowych i posoborowych naleciałości i deformacji tak jak ma to miejsce w najpopularniejszym dziś tynieckim Mszale Rzymskim z 1963 r. z imprimatur JE Ks. Bp. Karola Wojtyły. Mszalik posiada piękne grafiki, genialne objaśnienia nt. co to jest i czym jest Msza Św. Posiada wszystkie niezmienne i zmienne części Mszy wraz z czytaniami Lekcji i Ewangelii na każdą niedzielę i święto. Zawiera również podstawowe nabożeństwa Różaniec i medytacje, Drogę krzyżową, Nowennę Za Dusze i Do Dusz w Czyscu, Do Jezusa, Do Marii i Do Św. Józefa. Niestety są też minusy: brak podstawowych modlitw po łacinie, brak nabożeństw np. Godzinek, Gorzkich żali, Anioł Pański, Królowo nieba, brak litanii, brak pieśni, brak Asperges i Vidi aquam. Posiada tylko w języku polskim modlitwy po Mszy Św. cichej (Witaj Królowo, modlitwa do Św. Michała Archanioła, modlitwa do Najświętszego Serca Jezusa). Wszystkie te braki uzupełniam korzystając dodatkowo z modlitewnika Te Deum Laudamus wydanego przez Bractwo Piusa X. Cena Niedzielnego Mszalika dość wysoka ale dala zbawienia Duszy warto. Brawo wydawnictwo Prohibita. Cały czas czekam na reprint tynieckiego Mszału Rzymskiego np. 1949 czy 1958 r. to jest najlepszy modlitewnik niestety dostępny tylko w drugim obiegu za duże pieniądze.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 6 + 0= (zabezpieczenie antyspamowe)