niedziela, 17 luty 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Karol Wilczyński

Jesteś w dobrych rękach

Poznaj prawdziwą moc modlitwy "Jezu, Ty się tym zajmij" ks. Dolindo

Cena: 1990


„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.
 
Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki sposób, w jaki tego oczekuję? Na czym polega fenomen ks. Dolindo i jego modlitwy? Czy towarzyszą jej jakieś zagrożenia? Jak się modlić i jak myśleć o modlitwie, żeby nie traktować jej jako magicz­nego rytuału? Na te wątpliwości odpowiadają franciszkanin Grzegorz Marszałkowski, benedyktyn Włodzimierz Zatorski i jezuita Dariusz Piórkowski.
 
W książce znajdziesz również nowe tłumaczenie modlitwy ks. Dolindo i jego biografię oraz poruszające świadectwa tych, którzy znaleźli się w dobrych rękach Jezusa.
 
Ogrom trudności był tak wielki, że czułam, iż z ludzkiego punktu wi­dzenia nie jestem w stanie więcej przyjąć. Wtedy, w momencie całko­witej rezygnacji i lęku, powiedziałam: „Jezu, Ty się tym zajmij”. Nie wiedziałam wtedy o księdzu Dolindo, a sam akt zawierzenia usłysza­łam kiedyś przypadkiem. Od tego momentu nabrałam sił i odwagi do dalszej walki. Wszystkie trudne sprawy, które na mnie spadły, po­woli zaczęły się klarować i nie wiedząc kiedy – rozwiązywać.
Fragment świadectwa
 
Fragment artykułu o. Dariusza Piórkowskiego na temat modlitwy "Jezu, Ty się tym zajmij":
 
Akt oddania się Jezusowi, podyktowany przez ks. Dolindo Ruotolo, staje się coraz bardziej popularny wśród wierzących. I dobrze.
Niektórzy jednak twierdzą, że modlitwa ta zachęca ludzi do pasywności i wyręcza z koniecznego wysiłku. Jeśli szuka się dzięki niej jedynie świętego spokoju, ucieczki od świata i osobistego zaangażowania, to rzeczywiście nie należałoby jej odmawiać.
Uważam, że duch modlitwy ks. Ruotolo jest zgodny zarówno z Pismem świętym, jak i z nauką Kościoła o działaniu łaski w życiu wierzącego.

Polecamy również:
Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda

liczba stron: 168
oprawa: Miękka
format: 12,4 x 19,4 cm

Karol Wilczyński

Recenzje:

 

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 5 + 3= (zabezpieczenie antyspamowe)