środa, 20 luty 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Janusz Wesołowski

Kościuszko - Bohater dwóch kontynentów

Cena: 5700


Najciekawiej poznaje się ojczystą historię poprzez dzieje konkretnych bohaterów, dzięki którym Polska zarówno wyrosła na potężne imperium, jak i przetrwała wszystkie zawieruchy. Jedną z takich postaci, jjest niezaprzeczalnie Tadeusz Kościuszko.

W tej książce poznajemy dzieje rodu Kościuszków od czasów panowania Zygmunta Starego, a potem kolejno dziedzictwo i edukację Tadeusza, jego wyjazdy do Francji i słynny pobyt w Ameryce, służbę w Armii Koronnej, dowództwo insurekcji, pobyt na emigracji, aż po śmierć w szwajcarskiej Solurze. Poznajemy jego poglądy, upodobania, miłości, jego nadzieję przeplatającą się często z rozczarowaniem. Kościuszko całe życie cieszył się wielkim szacunkiem, tak na kontynencie europejskim, jak i amerykańskim.
 
Autor pisze wartko, literacko, opierając się przy tym na wynikach najnowszych badań historycznych. Książka jest bogato ilustrowana, wydana na wysokim poziomie edytorskim, godnym wielkiego jubileuszu. Pamięć o wspaniałych postaciach, będących chlubą i dumą całego narodu, musi być stale podtrzymywana. Nie trzeba pisać ich hagiografii, bo nie wszyscy z nich byli święci. Popełniali błędy jak każdy człowiek. Nie byli jednak jak każdy. Mieli wyróżniające ich cechy oraz wybitne dokonania, dzięki którym zapisywali się złotymi zgłoskami w naszej rodzimej historii od momentu narodzin polskiego państwa. Stanowią najważniejsze ognia w łańcuchu pokoleń.

liczba stron: 192
oprawa: Twarda
format: 16,5 x 23,5 cm

Janusz Wesołowski

Recenzje:

Spis treści:

Wstęp – abp Marek Jędraszewski
 
Wolność droższa niż życie 
 
Rozdział 1. Ród, dzieciństwo i edukacja        
Rozdział 2. W Ameryce     
Rozdział 3. W Armii Koronnej Rzeczypospolitej      
Rozdział 4. Insurekcja    
Rozdział 5. Po powstaniu. Niewola i emigracja       
Rozdział 6. Peregrynacje serca Naczelnika 

Przykładowe strony książki "Kościuszko - Bohater dwóch kontynentów":str. 18 Mapa ukazująca straty terytorialne poniesione przez Rzeczpospolitą w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Rosję, Prusy i Austrię w 1772 r.
str. 19 Paryż w początkach XIX w. na obrazie angielskiego malarza Johna Jamesa Chalona. Widok na plac Joachima-du-Bellaya wybudowany na miejscu zlikwidowanego miejskiego Cmentarza Niewinątek. 

str. 32 Tadesz Kościuszko w mundurze armii amerykańskiej. Rysunek Artura Szyka z cyklu "Braterstwo Polsko-Amerykańskie" wykonany w 1938 r.
str. 33 Gen Horatio Gates, zwycięzca spod Saratogi, przyjaciel Tadeusza Kościuszki.


str. 72-73 Mapa Rzeczpospolitej Obojga Narodów w 1772 r., w okresie panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 7 + 8= (zabezpieczenie antyspamowe)