czwartek, 23 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Grzegorz Braun

Luter i rewolucja protestancka (film DVD)

Cena: 2950


„Luter i rewolucja protestancka” to nowe dzieło Grzegorza Brauna i Fundacji Osuchowa, pokazujące prawdziwe oblicze reformacji i zniszczeń jakich dokonała w Kościele Katolickim.
 
W warstwie wizualnej poza „gadającymi głowami” zobaczymy szereg współczesnych obiektów (plenerów i wnętrz) istotnych dla faktografii, lub symbolicznie powiązanych z naszym tematem: dom Lutra w Eisleben czy zamek w Wartburgu, spustoszone opactwo Kirkstall w środkowej Anglii, monument reformacji w Genewie czy park Vigelanda w Oslo. Sięgniemy do ikonografii z epoki – rycin, drzeworytów, obrazów i druków – ale i do malarskich przedstawień późniejszej daty, jak np. „Hołd Pruski” Matejki czy panorama bitwy pod Frankenhausen Wernera Tuebkego.
 
Swoich wypowiedzi udzieliło 19 wybitnych ekspertów z tej dziedziny - zarówno świeckich, jak i duchownych, łącznie z 8 państw. 
  
W dramaturgii dzieła sama biografia Lutra posłużyła jako wątek ramowy. Odnotowana została najbliższa genealogia protestantyzmu – prekursorskie względem Lutra rewolucje socjalne (Wiklef, Hus et consortes), w których herezje wykorzystano jako nośną ideologię służącą dywersji politycznej, prowadzącej do istotnych „przekształceń własnościowych”. Przedstawione zostały kolejne akty tragedii dziejowej, której momentem inicjującym stało się wystąpienie Lutra. Poza zarysem wydarzeń w krajach niemieckich, widz pozna również fakty i postaci związane z rewolucją protestancką w innych krajach – tak spopularyzowane jak skutki wiarołomstwa króla Henryka VIII, ale i tak mało znane, jak ostatnia walka szwedzkiego drwala Nilsa Dacke, „żołnierza wyklętego” kontrrewolucji XVI w.
  
Warto podkreślić, że na potrzeby filmu wytworzony został cykl oryginalnych animacji, które w komiksowej stylistyce ujmują niektóre z sytuacji kluczowych dla naszej opowieści oraz specjalnie została skomponowana muzyka.
   
Reżyseria: Grzegorz Braun 
Czas trwania: 100 minut 
Oprawa: Plastikowe pudełko


Grzegorz Braun

Recenzje:

Dlaczego warto zobaczyć film "Luter i rewolucja protestancka":

- Kontekst historyczny i czasy, w jakich żył Luter
- Poznają Państwo przeszłość Lutra i to, co go ukształtowało
- Zrozumieją Państwo wagę podziału kompetencji władzy na świecką i duchowną
- Docenią Pańswto wagę istnienia klasztorów i papiestwa
- Poznają Państwo błędy teologii Lutra i dowiesz się, skąd się wzięły
- Zrozumieją Państwo, że wszystkie rewolucje przebiegają tak samo
- Zapoznają się Państwo jakie związki ma protestantyzm z masonerią, kabałą i okultyzmem
- Przestaną Państwo wierzyć w bajki o biednym i bohaterskim reformatorze, który wbrew całemu światu walczył o dusze wiernych

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 9 + 8= (zabezpieczenie antyspamowe)