środa, 20 luty 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Radosław Patlewicz

Historia polityczna Polski - nowe spojrzenie TOM I

Cena: 4350


Mają Państwo niesamowitą okazję poznać nowe spojrzenie na historię polityczną Polski młodego autora - Radosława Patlewicza. Wykonał on tytaniczną pracę, czego efektem jest dostępny tutaj tom I - przedstawiający kulisy powstania Polski aż po czasy rozbiorów.
 
Nie uważasz drogi czytelniku, że teraz z perspektywy minionego czasu historia, której uczyliśmy się w szkole była przedstawiana w sposób cukierkowy i wyidealizowany. Okazuje się, że coś było i jest nie tak i właśnie R. Patlewicz, korzystając z ogólnodostępnych źródeł ukazuje inne, ciekawe a przede wszystkim prawdziwe oblicze naszej genezy.
 
Książka pisana była z zamysłem podręcznika dla uczniów szkół ponadpodstawowych, ale również starsze pokolonie, może tu znaleźć odtrutkę na propagandę reżimu komunistycznego i demokratycznego. Ponadto, przez pokazanie niewygodnych i przemilczanych faktów wartość tej książki znacznie wzrasta.
 
Czy wiesz, że unieważniono testament Kazimierza Wielkiego? Czy wiesz, że Polaków nie wpuszczono na Sobór w Konstancji? Czy wiesz, że za jedną z wojen polsko-rosyjskich stali Holendrzy? Czy wiesz, że twórcy konstytucji 3 maja oraz główni targowiczanie, zasiadali w tych samych lożach masońskich? 
 
Te i inne fakty, poznasz dzięki kapitalnej książce Radosława Patlewicza, napisanej wbrew politycznie poprawnej profesurze akademickiej.

liczba stron: 342
oprawa: Twarda
format: 17 x 24 cm

Radosław Patlewicz

Recenzje:

"Nareszcie! Jest zgrabna książka, którą śmiało polecić można (i stanowczo należy) każdemu, kto chce w parę godzin przyswoić historię Polski w jednej pigułce – wolną zarówno od demo-liberalnego załgania, jak i hurra-patriotycznej złudy. (...)
 
Po wielokroć znajdując się w prawdziwym kłopocie, wobec prostego pytania o konkretną lekturę, jaką podsunąłbym rodakowi, który chce wykonać przynajmniej pierwszy krok na drodze ewakuacyjnej z „matrixa” post-peerelowskiej polityki historycznej – miałem niezmiennie ten sam problem ze wskazaniem jednego tytułu na dobry początek. (...) Otóż niniejszym Patlewicz wybawia mnie z kłopotu."
 
z przedmowy Grzegorza Brauna

 


"Historia polityczna Polski - nowe spojrzenie tom I" została napisana w formie popularnonaukowej. Publikację podzielono na rozdziały i podrozdziały, w obrębie których opisywane są w sposób chronologiczny poszczególne wydarzenia historyczne od pierwszych Piastów do ostatniego rozbioru Polski. Każdy rozdział został opatrzony podsumowaniem, w którym autor pozwolił sobie na ocenę danego okresu oraz zwrócił uwagę na następstwa danych decyzji politycznych i gospodarczych, często ukazując je w szerszym kontekście (także w odniesieniu do czasów współczesnych). Praca skupia się na wydarzeniach z historii politycznej Polski, dlatego ograniczone są w niej do minimum elementy kultury, sztuki i folozofii. Pojawiają się za to często elementy historii powszechnej, które są niezbędne do zrozumienia ówczesnej sytuacji w naszym kraju 
     
Radosław Patlewicz

Spis treści:

O pożytku z tej lektury
 
Od Autora

1. U źródeł państwa polskiego (V-X w. po Chr.)
2. Pierwsi chrześcijańscy Piastowie (963-1034)
3. Odbudowa państwa polskiego (1034-1138)
4. Rozbicie dzielnicowe (1138-1273)
5. Zjednoczenie Królestwa Polskiego (1273-1370)
6. Od królestwa do imperium (1370-1434)
7. Okres mocarstwowy (1434-1506)
8. Czas przełomu (1506-1572)
9. Kolos na glinianych nogach (1572-1632)
10. Wielkie spiski i wielkie plany (1632-1648)
11. Holokaust Polaków (1648-1660)
12. Próby budowy państwa (1661-1696)
13. Czasy saskie (1697-1763)
14. Pod rosyjską kuratelą (1764-1788)
15. Spóźnione reformy i upadek państwa (1788-1795)

Zakończenie
Słownik pojęć 
Indeks nazwisk 

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 3 + 3= (zabezpieczenie antyspamowe)