czwartek, 23 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Ks. Aleksander Derouville

O naśladowaniu Najświętszej Maryi Panny

Cena: 1500


(...) Książeczka niniejsza należy do bardzo wartościowych w literaturze ascetycznej. Skromna rozmiarami, ale treścią bogata, może zastąpić niejedno większe dzieło. Zawiera wiele pięknych myśli i nauk duchowych, osnutych na tle życia Najśw. Panny. Autor przechodzi różne tajemnice Jej życia, począwszy od niepokalanego poczęcia aż do wnie­bowzięcia. Stara się wnikać w Jej myśli, uczucia, zachowa­nie; uczy, jak przykłady Jej cnót powinien każdy człowiek stosować w różnych okolicznościach życia, zależnie od swe­go stanu. 
 
Nauki te podaje już to w formie rozmowy Maryi ze sługą, już to w formie rozmyślania, a także zwraca się do Pana Boga i do chrześcijan w ogóle, jak to zwykle czyni kazno­dzieja. Dlatego czytanie dziełka nie nuży i nadaje się nie tylko do rozmyślania, lecz także do homilii lub konferencji. Czwarta księga ma nieco inny charakter: jest w niej mowa o wielkiej godności i chwale Najśw. Panny oraz o naszej czci względem Niej, o naszych uczuciach ufności, miłości, wdzię­czności. 
 
Stąd owa mała książeczka jest istotnie kwiatem w maryj­nej literaturze ascetycznej. Dowodem wielkiej wartości tego dziełka jest i to, że rozchodzi się w licznych wydaniach nie tylko w języku francuskim, lecz była przedrukowana także w języku polskim. 
 
(Z Przedmowy tłumacza)
Ks. dr Adolf Tymcza

liczba stron: 328
oprawa: Miękka
format: 12 x 16 cm

Ks. Aleksander Derouville

Recenzje:

 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 9 + 6= (zabezpieczenie antyspamowe)