środa, 24 kwiecień 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Małe Oficjum ku czci Najświętszej Maryi Panny

według Brewiarza Rzymskiego, w tekstach łacińskim i polskim

Cena: 4800


OFFICIUM PARVUM BEATAE MARIAE VIRGINIS

Liturgia Godzin pozwala stworzeniu włączyć się w życie Boga. Małe Oficjum ku czci Najświętszej Maryi Panny jest w istocie tą samą, natchnioną przez Ducha Świętego, modlitwą, choć dużo prostszą w swej formie niż Brewiarz. Towarzyszy Kościołowi już od ponad dziesięciu wieków. Modlitwa ukochana przez dzieci Maryi i znienawidzona przez wrogów Kościoła. Ułożona i rozpowszechniana przez św. Piotra Damianiego, odmawiana przez św. Ludwika Francuskiego, św. Brygidę Szwedzką, św. Katarzynę Sieneńską, św. Jadwigę, św. Wincentego Ferreriusza i wielu innych świętych. Bolesław Krzywousty nakazywał jej odmawianie przed walką z poganami, bowiem dodawała rycerzom siły w walce z wrogiem.
 
Niniejsze wydanie Małego Oficjum ku czci Najświętszej Maryi Panny według Brewiarza Rzymskiego, w tekstach łacińskim i polskim jest pierwszym od przeszło pół wieku wydaniem Małego Oficjum w Polsce. Jego tekst jest przedrukiem Małego Oficjum z 1936 r. Cytaty z Pisma Świętego zostały zaczerpnięte z poprawionego przekładu Biblii ks. Jakuba Wujka SJ z 1962 r. Dokonano także uwspółcześnienia interpunkcji, składni i ortografii, a dla przejrzystości użyto czarnego i czerwonego druku.

Egzemplarz wyposażony jest w 3 zakładki. Załączono także tekst Mszy św. wg Mszału Rzymskiego w języku polskim i łacińskim oraz litanie i modlitwy. Wydanie posiada Imprimatur  księdza biskupa dr Mirosława Milewskiego z dn. 18 października 2018 r. 

liczba stron: 272
oprawa: Twarda, szyta
format: 11 x 16 cm

Recenzje:

Prezentacja przykładowych stron Małego Oficjum ku czci Najświętszej Maryi Panny

 


Spis treści:
  
Wstęp do wydania trzeciego
Od redakcji
Wstęp do wydania drugiego
 
Małe Oficjum ku czci Najświętszej Maryi Panny
Jutrznia
Nokturny
Laudy
Pryma
Tercja
Seksta
Nona
Nieszpory
Kompleta
 
Ordo Missae Msza Święta według Mszału Rzymskiego
 
Modlitwy końcowe
Litania do Wszystkich Świętych
Litania do Naświętszego Imienia Jezus
Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
Litania Loretańska do NMP
Modlitwa św. Bernarda
Litania do św. Józefa
Modlitwa do św. Józefa
Droga Krzyżowa
Tajemnice Różańca św.
Wezwanie do Maryi Pośredniczki Łask
Modlitwa o ogłoszenie dogmatu o powszechnym Pośrednictwie Maryi 

 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

MtS napisał(a):

[2019-03-05]

Z racji że na rynku nie znalazłem innego Małego Oficjum byłbym skłonny kupić, ale bardzo zniechęciła mnie na zdjęciach przykładowych stron czcionka jaką są wydrukowane części po polsku. Czcionek bezszeryfowych używa się na komputerze bo są łatwiejsze do przeczytania na ekranie, ale na papierze powinno się używać czcionek szeryfowych, bo na papierze z kolei te się łatwiej czyta. Nie mówiąc o tym że teksty po łacinie są napisane już odpowiednio czcionką szeryfową, więc dziwi mnie że mógł się zdarzyć taki błąd. Chętnie zakupię jeśli to niedopatrzenie zostanie poprawione, na razie trochę razi w oczy

maria napisał(a):

[2019-02-19]

Ladnie wydane oficjum , szkoda tylko, ze trzeba bedzie po nim bazgrac.. Luzna strona z "dostrzezonymi bledami w druku", a jest ich 19 nie zrobila na mnie milego wrazenia - wrecz przeciwnie - miejmy nadzieje, ze nastepne wydanie bedzie sumiennie poprawione. Tegoz nie polecam.

Beata napisał(a):

[2019-02-09]

Czy Rozaniec zawiera Tajemnice Swiatla?

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 2 + 0= (zabezpieczenie antyspamowe)