środa, 24 kwiecień 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Ks. Grzegorz Augustynik

Miłość Boga i ojczyzny w życiu Wandy Malczewskiej

Cena: 3600


Fascynująca biografia Wandy Malczewskiej pisana przez naocznych świadków. Objawienia, świadectwa cudownych nawróceń i uzdrowień za jej przyczyną oraz różne inne znaki, które Bóg dał za jej pośrednictwem. Opis Męki Pana Jezusa i Matki Bożej, postrzeganej w niezliczonych wizjach tej wielkiej polskiej mistyczki zwanej często polską A. K. Emmerich. 

Wanda Malczewska pierwsze 24 lata życia spędziła w Radomiu, z czego pierwsze 10 za życia matki, a następne 14 u boku macochy. Była świecką mistyczką, czynną na polu społeczno-charytatywnym, prekursorką świeckich katechetów i pracownic charytatywnych. W swej posłudze niosła zarówno świadectwo i naukę wiary, jak i często wypraszała wsparcie materialne dla najbiedniejszych. Jej wychowankiem był późniejszy Apostoł Robotników Zagłębia, ks. Grzegorz Augustynik.
 
Po upadku powstania styczniowego, gdy w niezwykły sposób został uzdrowiony jej cioteczny brat Jacek Siemieński , zgodnie jednak z otrzymanym przez nią widzeniem, cała rodzina opuściła teren zaboru rosyjskiego i udała się najpierw w okolice Krakowa a następnie do innych majątków rodziny Siemieńskich, m.in. do Żytna, gdzie niosła posługę bliźnim i prowadziła życie mistyczne. Po śmierci owego kuzyna, Jacka, oraz jego matki, swojej ciotki, Konstancji Siemieńskiej, przeniosła się najpierw do klasztoru dominikanek, u św. Anny pod Przyrowem, a następnie do Parzna, gdzie też zmarła.
 
Obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny, postulatorem procesu jest Krzysztof Nykiel. 21 lutego 2006 w Watykanie promulgowano dekret o heroiczności cnót Wandy Malczewskiej. Odtąd przysługuje jej tytuł Czcigodnej Sługi Bożej. Jej grób znajduje się w krypcie kościoła Serca Jezusowego w Parznie.

liczba stron: 272
oprawa: Miękka
format: 14,8 x 21,0 cm

Ks. Grzegorz Augustynik

Recenzje:

 

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 7 + 9= (zabezpieczenie antyspamowe)