piątek, 24 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

bł. Anna Katarzyna Emmerich

Pasja

zawiera wizje z ostatnich tygodni przed Mękę aż do Wniebowstąpienia

Cena: 1500


Scenariusz do najgłośniejszego na świecie filmu Mela Gibsona “Pasja został opracowany głównie w oparciu o książkę “Pasja w wizji wielkiej mistyczki i stygmatyczki Anny Katarzyny Emmerich”. Niniejsze wydanie “Pasji...” tym różni się od innych wydań “Pasji...”, że niezależnie od pełnego opisu Drogi Krzyżowej Pana Jezusa, zostały dodatkowo zamieszczone nadprzyrodzone wizje A. K. Emmerich odnoszące się do wydarzeń z ostatnich tygodni poprzedzających Mękę oraz opisujące Zmartwychwstanie Pańskie aż do ostatnich chwil przed Wniebowstąpieniem.

Trzeba jednak pamiętać, że niniejsze edycje są tylko małym fragmentem, opisanego wyżej, ogromnego dzieła pt.: “Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza”.

Film w opinii wielu duchownych i ekspertów świeckich, uważany jest za najlepszy o tematyce chrześcijańskiej w historii kinematografii, a wraz z książką za najskuteczniejsze narzędzia ewangelizacyjne w dwutysięcznej historii chrześcijaństwa.
Prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa kard. Dario Castrillon Hoyos zachęcał do obejrzenia tego filmu wszystkich księży, określając go jako “triumf sztuki i wiary, który zbliży ludzi do Boga”.
O. Augustino Di Noia, członek watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, dodaje: “Dla wielu katolików, którzy obejrzą te sceny, Msza Św. nigdy już nie będzie taka, jak była”.
“To jeden z najlepszych filmów, jakie w życiu widziałem” – podkreśla jeden z najwybitniejszych polskich biblistów, ks. Waldemar Chrostowski.

Ojciec Św. Jan Paweł II po obejrzeniu “Pasji” powiedział krótko: “Jest tak, jak było”


Zobacz inne książki autora: bł. Anna Katarzyna Emmerich

oprawa: miękka
format: 165 x 240
liczba stron: 308

bł. Anna Katarzyna Emmerich

Recenzje:Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 8 + 0= (zabezpieczenie antyspamowe)