niedziela, 19 sierpień 2018 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

św. Faustyna Kowalska

Dzienniczek - oprawa twarda, mały format

Cena: 2390


Dzienniczek zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu.
 
Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest "samym Miłosierdziem". 
  

Polecamy także najlepsze i najrzetelniejsze opracowanie biografii świętej siostry Faustyny i tematyki Miłosierdzia Bożego:
Święta Faustyna i Miłosierdzie Boże


Zobacz wszystkie wydania książki: Dzienniczek
Zobacz inne książki autora: św. s. M. Faustyna Kowalska


liczba stron: 656
oprawa: twarda
format: 105x165mm

św. s. M. Faustyna Kowalska

Recenzje:

Gruntownie przejrzane i poprawione wydanie „Dzienniczka” św. siostry Faustyny opublikowało właśnie Wydawnictwo Księży Marianów. Najnowsze, 12. Już wydanie tego dzieła jest najbliższe oryginalnemu rękopisowi świętej. W ciągu ostatnich dwudziestu lat, od kiedy w Polsce publikowany jest „Dzienniczek”, przygotowując tekst do publikacji nanoszono bowiem liczne poprawki stylistyczne i gramatyczne.
 
Celem tego typu zabiegów redakcyjnych była chęć upiększenia lub uwspółcześnienia tekstu napisanego w latach 30. XX wieku przez wiejską dziewczynę, która zakończyła swoją edukację po dwóch i pół roku nauki w szkole powszechnej. (...)
Zmiany naniesiono również tam, gdzie pomagają one lepiej zrozumieć myśli świętej. W tym celu poprawione i uzupełnione zostały znajdujące się na końcu „Dzienniczka” przypisy.
W ten sposób powstała publikacja o zupełnie nowej wartości źródłowej, szczególnie ważna dla osób naukowo zajmujących się badaniem kultu Bożego Miłosierdzia oraz przy dokonywaniu coraz liczniejszych tłumaczeń „Dzienniczka” na języki obce. (...)
Książka zawiera ponadto piękne kolorowe zdjęcia związane z życiem siostry Faustyny i kultem Miłosierdzia Bożego (...). Nowe wydanie „Dzienniczka” umożliwia łatwe odnalezienie orędzia o Bożym Miłosierdziu. Wszystkie słowa Jezusa wypowiedziane do siostry Faustyny zostały specjalnie wyróżnione.
 
KAI, 2 listopada 2003

Opinie Klientów:

Krystian napisał(a):

[2013-12-11]

Cudowna duchowa lektura, która odmieniła moje życie religijne(a raczej niemal jego brak) jak i postrzeganie samego Boga i Jego przymiotów, a w szczególności miłosierdzia. Niesamowita i niezwykle "mądra". Polecam GORĄCO !!!

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 4 + 6= (zabezpieczenie antyspamowe)