sobota, 20 kwiecień 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

św. Faustyna Kowalska

Dzienniczek - oprawa miękka

Miłosierdzie Boże w duszy mojej

Cena: 2700


"Dzienniczek" zawiera osobiste zapiski Świętej Siostry Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 roku, wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym Miłosierdziu.

Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzania Bogu, który jest "samym Miłosierdziem".

Polecamy także najlepsze opracowanie biografii świętej siostry Faustyny i tematyki Miłosierdzia Bożego:
 

liczba stron: 528
oprawa: miękka
format: 150x210mm

św. s. M. Faustyna Kowalska

Recenzje:

"Gruntownie przejrzane i poprawione wydanie „Dzienniczka” św. siostry Faustyny opublikowało właśnie Wydawnictwo Księży Marianów. Najnowsze, 12. już wydanie tego dzieła jest najbliższe oryginalnemu rękopisowi świętej. W ciągu ostatnich dwudziestu lat, od kiedy w Polsce publikowany jest „Dzienniczek”, przygotowując tekst do publikacji nanoszono bowiem liczne poprawki stylistyczne i gramatyczne.
Celem tego typu zabiegów redakcyjnych była chęć upiększenia lub uwspółcześnienia tekstu napisanego w latach 30. XX wieku przez wiejską dziewczynę, która zakończyła swoją edukację po dwóch i pół roku nauki w szkole powszechnej. (...)
Zmiany naniesiono również tam, gdzie pomagają one lepiej zrozumieć myśli świętej. W tym celu poprawione i uzupełnione zostały znajdujące się na końcu „Dzienniczka” przypisy.
W ten sposób powstała publikacja o zupełnie nowej wartości źródłowej, szczególnie ważna dla osób naukowo zajmujących się badaniem kultu Bożego Miłosierdzia oraz przy dokonywaniu coraz liczniejszych tłumaczeń „Dzienniczka” na języki obce. (...)
Książka zawiera ponadto piękne kolorowe zdjęcia związane z życiem siostry Faustyny i kultem Miłosierdzia Bożego (...). Nowe wydanie „Dzienniczka” umożliwia łatwe odnalezienie orędzia o Bożym Miłosierdziu. Wszystkie słowa Jezusa wypowiedziane do siostry Faustyny zostały specjalnie wyróżnione."
    
KAI, 2 listopada 2003

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Magda napisał(a):

[2017-04-17]

To jest moje ulubione wydanie ze względu na praktyczną, wygodną okładkę, wyraźne litery oraz miejsce na marginesach na własne notatki i przypisy. Można utworzyć swój indeks na pierwszych białych stronach. Mój egzemplarz jest mocno popisany..

Joy napisał(a):

[2012-05-11]

Ta książka zmieniła mnie z osoby praktykującej i niewierzącej w wierzącą i praktykującą. Uczy miłości do krzyża.

mateusz napisał(a):

[2008-04-19]

+Pax! Dla zbawienia duszy można robić wiele. Jest też wiele dróg, którymi można kroczyć, aby zjednoczyć się z Bogiem po śmierci na wieki. Jedną z takich dróg jest kult Miłosierdzia bożego. Wystarczy poświęcić dziennie dosłownie kilka minut, żeby realizować bożą prośbę o dawanie świadectwa o Miłosierdziu bożym wszystkim bliźnim przez: czynienie uczynków miłosierdzia, słowem i modlitwą. Proszę nie zapominać, że Miłosierdzie boże jest w naszych czasach szczególnie uzasadnione, ponieważ świat coraz szybciej pogrąża się w śmierci: rozwody, brak zasad moralnych i etycznych i ogólne przyzwolenie coraz większe na grzeszność, propagowanie życia bez Boga... itd. Od Ciebie zależy, co wybierzesz. Kult Miłosierdzia w każdym razie jest jedną z dróg.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 1 + 5= (zabezpieczenie antyspamowe)