niedziela, 20 styczeń 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Biblia Tysiąclecia - Jubileuszowe wydanie ilustrowane

Nowa edycja

Cena: 19900

Niedostępny

Jubileuszowe wydanie ilustrowane Pisma Świętego, zawierające reprodukcje najwybitniejszych dzieł sztuki, ukazało się w nowej edycji nakładem Wydawnictwa Pallottinum i PRD. Wszystkie ilustracje w bieżącym wydaniu pochodzą ze zbiorów polskich, które zostały przygotowane przez Rosikon Press.

Polecamy Państwu jubileuszowe wydanie Biblii w eleganckiej oprawie ze skóry ekologicznej, posiadające w całości złocone krawędzie stron. Może być ono z pewnością wspaniałym rodzinnym upominkiem.

Oczywiście publikcja zawiera tekst Pisma Świętego zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski, będzie więc przybliżał Czytelnikom wszystkie wydarzenia zbawcze roku kościelnego tak, jak je przeżywamy w liturgii mszalnej.

Biblia ilustrowana zawiera tekst wydania czwartego Biblii Tysiąclecia (Stary Testament) oraz wydania piątego (Nowy Testament). Tłumaczenie to zostało pierwotnie przygotowane na milenium chrztu Polski. Przekładu Księgi ksiąg na współczesny język dokonał zespół biblistów polskich z inicjatywy benedyktynów tynieckich. Tekst Biblii opatrzono komentarzami teologicznymi, a także ukazującymi historyczny kontekst biblijnych zdarzeń.

Jest to przepiękna edycja obowiązującej w liturgii Biblii Tysiąclecia, pierwszego polskiego przekładu Pisma Świętego z języków oryginalnych, wydanego dla uczczenia Jubileuszu 1000-lecia chrztu Polski. Książkę opatrzył słowem wstępnym Jego Eminencja Prymas Polski Ksiądz Kardynał Józef Glemp.
Wzbogaca ją 300 reprodukcji najpiękniejszych dzieł o tematyce sakralnej. Niektóre należą do klasyki, inne zostały pokazane szerokiej publiczności po raz pierwszy. Ponad połowa z nich pochodzi ze zbiorów polskich - z muzeów, galerii, zbiorów prywatnych, małych kościółków, gdzie cieszyły oko niewielkiej liczby osób. Książka wzbogacona jest także specjalnie wykonanymi mapami najbardziej znanych miejsc biblijnych oraz tras wędrówek apostołów.

PISMO ŚWIĘTE STAREGO I NOWEGO TESTAMENTU. WYDANIE ILUSTROWANE jest Biblią Rodzinną, Księgą, która jest obecna w życiu każdego z nas, przemawia do nas, pomaga w chwilach trudnych, cieszy w chwilach radości. Tekst Pisma Świętego poprzedzają strony przeznaczone do tego, by każda rodzina mogła na nich wpisywać najważniejsze w jej życiu daty i wydarzenia - od narodzin i chrztów, poprzez śluby, aż po zgony. Po latach ten egzemplarz Pisma Świętego stanie się żywą kroniką rodziny.

Zobacz wszystkie wydania Biblii Tysiąclecia

oprawa: skóra ekologiczna, brzegi ksiażki złocone
format: A4

Recenzje:

Biblia w środku:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Agata napisał(a):

[2012-12-16]

Kupiłam tą Biblię z drugiej ręki jako używaną i jestem nią oczarowana. Nie rozstaję się z Nią i naprawdę jest to jedyna Książka, którą nigdy się nie znudzę. Polecam szczególnie tym którzy niekoniecznie czytywali Biblię,

Ania napisał(a):

[2010-05-09]

Moj syn dostał tę Biblię na Komunię. Cudna!!! Zdjęcie ani trochę nie oddaje jej piękna. Taką Biblie będzie się pewnie przekazywało z pokolenia na pokolenie.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 8 + 9= (zabezpieczenie antyspamowe)