piątek, 22 marzec 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Polonia Christiana nr 3

Lipiec-sierpień 2008

Cena: 1200

Niedostępny

Ekoterror – tak brzmi główny temat lipcowo-sierpniowego numeru magazynu „Polonia Christiana”. Ekologistyczna pseudoreligia stawiająca „boginię Gaję” na miejscu jedynego i prawdziwego Boga, zaś zwierzęta i rośliny wyżej niż człowieka, coraz agresywniej zajmuje przestrzeń życia publicznego. Zyskuje przy tym aprobatę potężnych instytucji międzynarodowych wspierających ten kolejny kanon politycznej poprawności. Piszą o tym autorzy polscy i zagraniczni, m.in. Paweł Toboła-Pertkiewicz, Damian Leszczyński, Stanisław Michalkiewicz oraz Julio Loredo.

Dzieje i tajemnica zakonu templariuszy, „Chrystusowego wojska” powołanego dla odzyskania z rąk niewiernych oraz obrony świętych miejsc wiary katolickiej stały się tematem działu Dossier. W artykułach Grzegorza Kucharczyka, Mariusza Affeka, Sławomira Skiby czy Piotra Doerre przeczytać możemy m.in. o regule mnichów-rycerzy, ich udziale w krucjatach, śladach templariuszy na ziemiach polskich czy wreszcie frapującej zawartości odkrytego niedawno pergaminu z Chinon, dotyczącego procesu zakonników spod znaku czerwonego krzyża.

Iwo Nowina Konopka, jeden z właścicieli dworów zrabowanych przed laty przez komunistyczny reżim opowiada w rozmowie z magazynem „Polonia Christiana” o tym, jak trudno w rzekomym „państwie prawa” dochodzić słusznych roszczeń.

Roman Konik opisuje w trzecim odcinku cyklu „Afryka, ginący kontynent”, rządy ekscentrycznego dyktatora-zbrodniarza z Czarnego Lądu – Jeana Bedela Bokassy.

W dziale Credo znalazły się m.in. dwa interesujące artykuły teologiczne: kard. Jorge Medina Estévez porusza problem chrześcijańskiego zadośćuczynienia, natomiast o. Benedykt Huculak OFM omawia nauczanie Kościoła katolickiego, dotyczące strasznej i nieuchronnej rzeczywistości piekła. W tym samym dziale Małgorzata Pabis pisze o niezwykłej postaci świętego Ojca Pio.

Michael Gorre wybrał się w odwiedziny do amerykańskiego pasjonata, który z niespotykaną pieczołowitością odtworzył w swojej kalifornijskiej posiadłości średniowieczny zamek. Reportaż z tej wizyty jest kolejną, lecz nie ostatnią atrakcją nowego numeru „Polonia Christiana”, dostępnego w prenumeracie oraz w dobrych salonach prasowych.

Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 6 + 8= (zabezpieczenie antyspamowe)