poniedziałek, 19 marzec 2018 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Lusia Ogińska

Szyszełki z Wisełki

Cena: 1200


Sympatyczne są to stworki...
Chodzą boso, tak jak mniszki,
oczy maja jak paciorki
a na głowach noszą szyszki.

Piegowate, opalone,
włos na głowie w każdą stronę,
szyte z lisci ich sukienki!
Bardzo piękne są szyszełki.


Drodzy Czytelnicy!

Twórcą i założycielem Instytutu Świętej Rodziny był Ksiądz Arcybiskup Kazimierz Majdański – więzień Dachau, pasterz i wielki polski patriota.

W 2006 roku Ksiądz Arcybiskup zatelefonował do mnie i z całą moją rodziną zaprosił do Wisełki.

Tu na wyspie Wolin mieści się jedno z głównych ognisk Instytutu Świętej Rodziny. Zaproszenie przyjęłam, ale wtedy do spotkania nie doszło, dopiero dwa lata później, już po śmierci Arcybiskupa Kazimierza, odkryłam Wisełkę – tak ważne miejsce dla życia polskich rodzin.

Praca, modlitwa, rozmowy, rekolekcje… Wszystko co człowieka wycisza i uspokaja, wszystko co pozwala oderwać się od zagonionego, ogłupionego świata – wszystko to każda polska rodzina może znaleźć w Wisełce. Ojciec Kazimierz Majdański odszedł, ale duch jego przetrwał. Dopiero gdy tam się znalazłam, zrozumiałam jak wielkie i ważne dzieło rozpoczął Abp Kazimierz Majdański i dr Monika Wójcik.

Ataki na Polskę nie ustają! Na rodzinę polską czyha wiele zła. Jedynym kołem ratunkowym, jedyną nadzieją w czasie szalejącej powodzi wszechogarniającego relatywizmu staje się Instytut Świętej Rodziny.
Dziewczęta konsekrowane są fundamentem Instytutu, są podstawą, pomocą w rozwoju Instytutu, rozwoju myśli Abp Majdańskiego. To są skrzaty wisełkowe, szyszełki, które ojciec Kazimierz „sprowadził” na wyspę… O nich jest ta króciutka bajeczka – moja serdeczna refleksja po pobycie w Wisełce!

Wrzesień 2008
Lusia Ogińska

Inne utwory Lusi Ogińskiej

liczba stron: 28
oprawa: miękka
format: 165 x 240

Lusia Ogińska

Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 5 + 0= (zabezpieczenie antyspamowe)