piątek, 22 marzec 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Paul OSullivan OP

Duch Święty - nasz największy przyjaciel

Cena: 1200

Niedostępny

Autor w przystępnych słowach przypomina naukę Kościoła i ukazuje moc Ducha Świętego. Opisuje przypadki wielkich i maluczkich, którzy doznali Jego łask. Uczy nas też, że nie wolno zapominać o Nim w modlitwie i podsuwa słowa w jakich powinniśmy to czynić. To niewielkie rozmiarami dzieło jest więc pasjonującą lekturą i bardzo potrzebnym modlitewnikiem.

"W książeczce tej zebrane zostały wszystkie powody, dla których chrześcijanie winni wnikać w siebie i modlić się do Boskiego Gościa mieszkającego w ich duszach. A skoro oddawanie czci Duchowi Świętemu jest jedna z najprostszych i najpewniejszych dróg do świętości, niniejsza książka zasługuje na pozyskanie jak najszerszego kręgu czytelników. Niech służy zbawieniu dusz i pokojowi na całym świecie"

Nihil obstat i Imprimaturn - Kuria Metropolitalna Gdańska

Wydawnictwo EXTER

liczba stron: 104
oprawa: miękka
format: 100x142

Paul OSullivan OP

Recenzje:

Spis treści:

List od Jego Ekscelencji, Nuncjusza Apostolskiego
Słowo wstępne
1. Znaczenie umiłowania Ducha Świętego
2. Duch Święty i Jego wpływ na nas
3. Duch Święty wchodzi w nasze dusze poprzez chrzest
4. Niebywałe piękno naszych dusz, uczynionych godnymi…
5. Duch Święty osobiście przebywa w naszych duszach
6. Jak mamy oddawać cześć Duchowi Świętemu w naszych duszach?
7. Z Duchem Świętym możemy czynić wszystko
8. Cudowne łaski, które otrzymujemy od Ducha Świętego
9. Co tracimy, nie miłując Ducha Świętego
10. Trzy sakramenty Ducha Świętego
11. Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu
Aneks
- Litania do Ducha Świętego
- Nowenna do Ducha Świętego, z prośbą o szczególny przywilej
- Modlitwa o upowszechnienie wiary katolickiej
- Modlitwa za Kościół
- Przyjdź Duchu Święty
- Codzienne ofiarowanie Duchowi Świętemu
- Modlitwa do siedmiu darów Ducha Świętego
- Ofiarowanie Duchowi Świętemu
- Akt ofiarowania Duchowi ŚwiętemuFragment:
DUCH ŚWIĘTY I JEGO WPŁYW NA NAS

Co głosi ta cudowna doktryna o Duchu Świętym?
Duch Święty jest Trzecią Osobą Trójcy Świętej, pod każdym względem równą Ojcu i Synowi i w równej mierze zasługującą na miłość oraz adorację.
Mniej więcej tyle wie o Duchu Świętym większość chrześcijan. Ale to, kim jest On dla nas, jaki jest Jego wpływ i cóż On pragnie nam dać, pojmują zaledwie nieliczni.

CO ROBI DLA NAS DUCH ŚWIĘTY
Ze wszech miar najważniejszym faktem, który musimy w pełni pojąć, jest to, że Duch Święty mieszka w naszych duszach, rzeczywiście, prawdziwie i osobiście, mimo iż jednocześnie przebywa w niebie. Darzy nas najczulszą i bezgraniczną miłością i żarliwie pragnie dawać nam obfitość swych darów i łask. Ale nie może tego uczynić, dopóki nie odpowiemy na Jego miłość, dopóki Go nie poznamy, nie pokochamy i nie zaczniemy się do Niego modlić.
A zatem naszym najważniejszym obowiązkiem jest utrwalenie sobie w pamięci i pełne zrozumienie, że Duch Święty jest w nas, i to nie tylko poprzez Jego łaski i dary, ale osobiście i tak prawdziwie, choć w nieco inny sposób, jak Jezus Chrystus mieszka w tabernakulum.
Każda dusza pozostająca w stanie łaski jest żywym tabernakulum Ducha Świętego, toteż tak jak obowiązani jesteśmy adorować i czcić Jezusa Chrystusa mieszkającego na ołtarzu, winniśmy oddawać cześć Duchowi Świętemu goszczącemu w naszych duszach.
Obecność Pana naszego w Najświętszym Sakramencie, w nieprzeliczonych milionach konsekrowanych Hostii w miastach i wioskach tego świata, a nawet na pustkowiach Afryki i Azji, w dzień i w nocy, jest niezbitym dowodem bezgranicznej miłości, którą darzy nas Bóg. Ale obecność Ducha Świętego w naszych duszach to coś jeszcze bardziej zadziwiającego, gdyż obecność Boga w Najświętszym Sakramencie wygaśnie w dniu ostatnim, natomiast obecność Ducha Świętego w naszych duszach nigdy nie znajdzie kresu. Trwać ona będzie przez całą wieczność.
Co więcej, Pan nasz goszczący w Najświętszym Sakramencie znajduje się na ołtarzu, natomiast Duch Święty mieszka w nas, w naszych duszach.
Św. Paweł powiada: „Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?” (1 Kor 3, 16). I dodaje: „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga” (1 Kor 6, 19).
A św. Jan mówi: „Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy go znacie, ponieważ w was przebywa i w was będzie” (J 14, 16–17).

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Iza napisał(a):

[2012-12-27]

Wspaniała pozycja dla każdego, gorąco polecam:)

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 3 + 1= (zabezpieczenie antyspamowe)