piątek, 24 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

kard. Stefan Wyszyński

Pro memoria

Zapiski z lat 1948-1949 i 1952-1953

Cena: 6500

Niedostępny

Ponura i tragiczna była era stalinowska w dziejach narodu polskiego. Notatki Prymasa Tysiąclecia są świadectwem, że mimo prześladowań i przemocy, mimo gwałtów i niesprawiedliwości, pozostał on sobą. Nie ugiął się, nie załamał. Był człowiekiem, który "postawił wszystko na Maryję" i stał się pewnym przewodnikiem prowadzącym Kościół i naród polski drogą wierności Bogu, Krzyżowi i Ewangelii Chrystusowej.

Kiedy kardynał Wyszyński, pod koniec życia, przeczytał Pro memoria z okresu 1952-1953 powiedział: Nie wiem, jak to wszystko można było wytrzymać.


liczba stron: 736
format: 165 x 235 mm

kard. Stefan Wyszyński

Recenzje:

„Te zapiski są w jakieś mierze dopełnieniem zapisków więziennych" - uważa ks. Andrzej Gałka z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. W zapiskach więziennych Prymas z konieczności musiał być człowiekiem mocnym, zdecydowanym, momentami surowym, trochę oceniającym. Natomiast tu jawi się jako ojciec narodu, ojciec Kościoła.
"Kiedy kard. Wyszyński opisuje swoje wizytacje w małych wiejskich parafiach pisze to tak, jakby w tym momencie nic ważniejszego dla niego nie istniało na świecie” – powiedział ks. Gałka.
Zobacz inne książki autora: kard. Stefan Wyszyński

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 4 + 1= (zabezpieczenie antyspamowe)