sobota, 25 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

o. Demetrius Manousos OFMCap

Twoja Msza

Przedsoborowy komiks o Mszy Świętej

Cena: 2900


Podstawowym obowiązkiem religijnym rodziców względem ich dzieci jest przekazanie im wiary. Pierwszym miejscem katechizacji jest dom, a nie sala lekcyjna, czy kościół parafialny. Przekazywanie prawd objawionych dzieciom może się wydawać czymś nadzwyczaj trudnym dla kogoś, kto nie ma wykształcenia teologicznego.  Właśnie ta publikacja, pomoże rodzicom wytłumaczyć dziecku katolicką naukę o Mszy Świętej. Jest nią komiks „Twoja Mszao. Demetriusa Manousos OFMCap.

Komiks to forma przystępna dla młodych ludzi. Dużo obrazków mało tekstu. Zachęca to do czytania. Niektórzy mogą stwierdzić, że komiks kojarzy się z czymś niepoważnym. W przypadku tej publikacji jest to twierdzenie bezpodstawne. Otóż „Twoja Msza” przedstawia katolicką naukę o Mszy Świętej w sposób przystępny, ale nie infantylny. Język jest dostosowany do poziomu dzieci, ale nie zniechęca dorosłych. Po prostu jest dla każdego.

Reprint książki z 1954 roku z imprimatur Franciszka kardynała Spellmana.
W tej prawie 100 - stronicowej barwnej książce można znaleźć nie tylko szczegółowy opis wszystkich części Mszy św., ale również objaśnienie przygotowania do Mszy świętej, poszczególnych części stroju kapłana, ołtarza, świątyni oraz nieco historii liturgii.Polecamy podobne:   Żywot Najświętszej Maryi Panny - komiks

liczba stron: 96
oprawa: miękka

o. Demetrius Manousos OFMCap

Recenzje:

Przykładowe strony:Komiks "Twoja Msza" rozpoczyna się od sytuacji być może typowej w wielu domach. Dziecku ciężko jest wstać na mszę o godz. 9:00. Dziecko budzi się bowiem parę minut przed dziewiątą. Matka mówi mu, że pójdzie na 10:00. To przykład dobrej matki, która nie pozwoli, by dziecko spóźniło się na mszę, tym samym pokazując pewien brak szacunku.

Otóż do dziecka przychodzi jego anioł stróż i wyjaśnia mu, pokazując sceny z życia Pana Jezusa, dlaczego powinien iść na mszę. Oczywiście, przedstawia mu Drogę Krzyżową, śmierć na Krzyżu, ale także Wieczernik z Wielkiego Czwartku. Wszak msza to Ofiara Krzyża. Anioł uświadamia dziecku, że uczestnicząc we mszy stoi pod Krzyżem tak, jak Matka Boska czy św. Jan. Anioł ofiarowuje dziecku książkę o Mszy Świętej. Ostatecznie, dziecko ubiera się i idzie do kościoła.

Właściwa akcja komiksu rozpoczyna się w zakrystii. Tutaj zostają przedstawione przez księdza proboszcza szaty liturgiczne i modlitwy odmawiane podczas ich ubierania, a także naczynia liturgiczne i bielizna kielichowa. Następnie poznajemy wystrój ołtarza i generalne informacje dotyczące Mszy Świętej, przedstawione w praktycznych schematach. Dalsze strony komiksu przedstawiają liturgię krok po kroku, z obszernymi wyjaśnieniami, ułatwiającymi zrozumienie istoty katolickiej mszy.Zobacz inne książki autora:
o. Demetrius Manousos OFMCap

Opinie Klientów:

Paweł J napisał(a):

[2017-01-02]

Czy jest szansa na dostępność tej książki w najbliższym czasie?

MM napisał(a):

[2016-12-01]

Czy książka będzie jeszcze dostepna?

Przemek napisał(a):

[2013-06-08]

czy jest tu pokazane jak dzwonić do mszy ?

płatowiec napisał(a):

[2012-03-17]

Pomysł genialny. Forma komiksu jak najbardziej trafiona. W ten sposób najlepiej opisać akcję liturgiczną. Bardzo solidnie opisana struktura Mszy św. przy pomocy diagramów. Książka raczej dla starszych dzieci, bo i dorosły musi się sporo namyśleć, żeby to wszystko przyswoić.

Łukasz napisał(a):

[2008-12-18]

Wspaniała pozycja, w przystępny sposób przybliża sens Mszy Wszechczasów. Polecam.

Magda Szefer napisał(a):

[2008-10-14]

Rewelacja! Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Dzięki obrazkom książka jest bardziej zrozumiała niż np. mszalik Pallottinum. Miałam obawy, że może być dziecinna - nic z tego! Bardzo dobra i ciekawa katecheza o Mszy świętej również dla starszych czytelników. Polecam!

Marian Kulig napisał(a):

[2008-02-21]

Jestem bardzo zadowolony z zakupu a i synom (11 lat) się podoba. Komiks nie tylko zawiera opis Mszy w Klasycznym Rycie Rzymskim ale jest też solidną katechezą na temat tego, czym jest Msza św., jakiej próżno szukać we współczesnych podręcznikach do religii dla szkół podstawowych. Serdecznie polecam wszystkim rodzicom! Muszę też napisać kilka ciepłych słów o samej Księgarni SANCTUS - przesyłka dotarła szybko i bardzo starannie opakowana. To był mój pierwszy zakup tutaj, ale na pewno nie ostatni :-)

PN napisał(a):

[2008-02-07]

Dokładnie i prosto opisana jest krok-po-kroku Tradycyjna Msza Łacińska - jeżeli ktoś mówi o Mszy trydenckiej, że "nie rozumie co się w niej dzieje", to niech koniecznie przeczyta!

Tomasz Dajczak napisał(a):

[2008-02-06]

Kupiłem jakiś czas temu tę książkę i jestem zachwycony. Mój siedmioletni syn również. Polecam.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 0 + 5= (zabezpieczenie antyspamowe)