niedziela, 20 styczeń 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

bp Bernard Tissier de Mallerais

Marcel Lefebvre. Życie - oprawa miękka

Cena: 4900

Niedostępny

NAKŁAD WYCZERPANY


To z pewnością najlepsza biografia Arcybiskupa Lefebvre'a. Dla jednych "świętego za życia" dla innych "zbuntowanego fundamentalisty". Dla jednych ostatniego obrońcy prawdziwego Kościoła, dla innych, wyklętego przez Kościół schizmatyka. Książka o Arcybiskupie to niewątpliwie wejście w centrum najgorętszych sporów w łonie Kościoła ale też szansa na ich lepsze zrozumienie. Po podjęciu przez Ojca Świętego dialogu teologicznego z uczniami abp. Lefebvre'a - książka ta staje się lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy serio traktują zasady dialogu, a przede wszystkim - jedność i katolickość Kościoła.

Książka została napisana przez jednego z  najbliższych współpracowników Arcybiskupa, Bernarda Tissier de Mallerais, biskupa i historyka. O wydaniu francuskim recenzenci pisali: "dzieło znakomicie udokumentowane, poważne i rzetelne"; "odsłania nieznane aspekty biografii Arcybiskupa, bardzo wnikliwa i szczegółowa praca"; "ważny przyczynek do historii współczesnej"; "wydarzenie literackie", "kamień milowy".
 
(...) W ten sposób będzie można objąć spojrzeniem zadziwiający rozmach działalności niezwykłego hierarchy, przeniknąć tajemnice tej osobowości, którą najlepsi obserwatorzy opisali jako pełną sprzeczności: nieśmiałą i waleczną, ugodową i nieustępliwą, wierną zasadom i praktyczną. Czy uda się odkryć ukrytą jedność osobowości, tego tak niejednorodnego człowieka? W tym celu nie zawahałem się sięgnąć do świadectw nawet największych jego przeciwników, którzy pod pewnymi względami szczerze go podziwiali. Ta książka odkryje przed czytelnikiem – strona po stronie – tajemnice Marcela Lefebvre’a, człowieka, który tylko dlatego był tak pewny siebie, bo był absolutnie pewny Boga.”

Bp Bernard Tissier de Mallerais

Książka w oprawie twardej

liczba stron: 740
oprawa: miękka

Bp Bernard Tissier de Mallerais

Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 7 + 6= (zabezpieczenie antyspamowe)