sobota, 25 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Benedykt XVI (Joseph Ratzinger)

Duch liturgii

Cena: 3200

Niedostępny

Dostępne nowe wydanie:
Duch liturgii - nowe wydanie

Jedna z ostatnich i najbardziej znanych książek kardynała Ratzingera, dziś papieża Benedykta XVI. Joseph Ratzinger to najwybitniejszy współczesny teolog katolicki, który w swej twórczości od lat daje dowody szczególnego umiłowania tradycji modlitewnej Kościoła i przestrzega przed jej naruszeniem czy wręcz niszczeniem. Prezentowana książka została przyjęta w świecie jako zarys odbudowy liturgii katolickiej i zaproszenie do szkoły modlitwy.

Wersja albumowa: Duch liturgii - Album

liczba stron: 204
oprawa: miękka
format: 150 x 210 mm

Joseph Ratzinger - Benedykt XVI

Recenzje:

Mimo, że napisana przez Prefekta Kongregacji Doktryny Wiary, książka jeszcze niedawno była przedmiotem gorącego sporu, także w Polsce. Ze względu na odwagę sformułowań wywołała spore zamieszanie wśród zwolenników „ustalonych poglądów”. Ale nie do nich była ona przede wszystkim skierowana. W przedmowie do wydania polskiego kardynał Ratzinger napisał, że została ona przyjęta z radością i wdzięcznością szczególnie przez młode pokolenie. Nie jest to więc książka tylko dla specjalistów; teologów czy liturgistów. Duch liturgii, tak bardzo różny od ducha czasu, to arcyciekawa książka o tym, co najważniejsze, o naszej modlitwie i o liturgii, która, jak przypomniał Sobór Watykański II, stanowi „źródło i szczyt życia Kościoła”.

„Książka ta została przyjęta z radością i wdzięcznością szczególnie przez młode pokolenie. Mam nadzieje, że także w Polsce przyczyni się ona do coraz głębszego rozumienia i przeżywania owego spotkania między Bogiem i nami, ludźmi, które podarowane nam zostało w liturgii Kościoła.”

 Józef Kardynał RatzingerSpis treści:

Słowo wstępne do wydania polskiego
Przedmowa

Część I. O istocie liturgii

Liturgia i życie
Liturgia - Kosmos - Historia
Od Starego do Nowego Testamentu

Część II. Czas i przestrzeń w liturgii

Stosunek liturgii do przestrzeni i czasu
Święte miejsca
Ołtarz i kierunek modlitwy liturgicznej
Przechowywanie Najświętszego Sakramentu
Święty czas

Część III. Sztuka i liturgia

Problem obrazów
Muzyka i liturgia

Część IV. Kształt liturgii


Rytuał
Ciało i liturgia

Wskazówki bibliograficzne

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Księgarnia Sanctus napisał(a):

[2017-08-18]

Niestety nie. Mieliśmy w sprzedaży ostatnie sztuki z wydawnictwa i z tego co wiemy nie będzie wznowienia

bartosz napisał(a):

[2017-08-18]

jest szansa na wznowienie?

podpis napisał(a):

[2016-07-26]

Kiedy zostanie wznowiona sprzedaż?

Ela napisał(a):

[2015-10-23]

Czy jest w tej książce coś na teat udzielania Komunii Świętej przez osoby świeckie? Nasz kościół niestety schodzi na psy, proboszcz uparcie - mimo wyrażonego sprzeciwu - uparcie forsuje udzielanie Komunii przez szafarza, który zamiast posługiwać z pateną, rozdaje Komunię. Żal proboszczowi przedłużyć Mszę o te kilka minut? Dla mnie to porażka choć nie jestem typowym "tradsem". Nawet kiedyś było kazanie na ten temat, że przecież biskupi pozwalają, a biskupi chyba są mądrzejsi niż jacyś tam protestujący świeccy. Ani słowa o tym, że nawet Jan Paweł II miał inne zdanie i dopuszczał szafarzy TYLKO gdy nie ma kapłana, albo kapłan nie jest fizycznie w stanie udzielać Komunii, ew gdy miało by trwać naprawdę bardzo długo w związku z tłumami wiernych przystępujących do Komunii.

Axel napisał(a):

[2012-10-23]

Książka jest przewspaniała. Całość wyrażona jest bardzo fachowym i zarazem możliwie najprostszym językiem. Myślę, że każdemu na nowo pomoże w prawdziwie owocnym przeżywaniu liturgii. Z resztą każda pozycja kard. Ratzingera/Benedykta XVI jest godna polecenia :)

Łukasz napisał(a):

[2009-10-01]

Czytałem tę książkę i szczerze polecam.

podpis napisał(a):

[2008-12-03]

klasyka :)

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 0 + 7= (zabezpieczenie antyspamowe)