czwartek, 18 kwiecień 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

o. Aidan Nichols OP

Patrząc na liturgię

Krytyczna ocena jej współczesnej reformy

Cena: 1500

Niedostępny

Patrząc na liturgię - poświęcona krytycznej analizie źródeł i konsekwencji posoborowej reformy liturgicznej, XX-wiecznym przemianom liturgicznym, wzbudziła na Zachodzie ożywioną dyskusję. Stanowiła pomoc w pracy nad książką Duch liturgii Josepha kard. Ratzingera.

Aidan Nichols OP jest liturgistą, historykiem, Mistrzem świętej Teologii (tytuł naukowy udzielany w zakonie dominikanów), a także honorowym wykładowcą uniwersytetu w Cambridge. Wykładał również m.in. na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza w Rzymie (Angelicum). Zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami związanymi z Tradycją Kościoła, teologią Hansa Ursa von Balthasara, tomizmem.

format: 115 x 195 mm
liczba stron: 119
oprawa: miękka

o. Aidan Nichols OP

Recenzje:

Spis treści:

Przedmowa
Wstęp

Rozdział 1. Perspektywa historyczna
Rozdział 2. Waga rytuału
Rozdział 3. Styl kultu Bożego
Rozdział 4. Wnioski praktyczne

Posłowie

Zobacz inne książki autora: o. Aidan Nichols OP

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Ks. Krzyszrof Filipowicz napisał(a):

[2014-11-18]

To wszystko prawda, ale wydano bodajże w 2005 roku w Poznaniu. Niektóre wydawnictwa unikają podawania roku, gdyż zapanowała dziwna moda, by cytować jedynie książki najnowsze; a tak, bez miejsca wydania, pozycja ma niby przedłużony żywot. Ostatecznie ważniejsze jest wydawnictwo niż miejsce wydania, gdyż łatwiej dotrzeć do pozycji wydanej np. przez WAM niż wydanej w Krakowie.

Ks. Krzysztof Szebla napisał(a):

[2014-05-23]

Z przykrością muszę stwierdzić, że pozycja ta jest nie do cytowania w pracach naukowych ze względu na brak daty, kiedy została wydana (miejsce to tylko w adresie wydawnictwa)... a szkoda... Warto zwrócić uwagę innym wydawcom "niszowym" :), aby zwracali na to uwagę. Cytując np. Iota unum Romano Amerio w mgr nie doszukałem się ani miejsca wydania, ani wyraźnej daty (wyd. ANTYK, a miejsce j.w.)

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 3 + 1= (zabezpieczenie antyspamowe)