wtorek, 24 kwiecień 2018 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Wideoteka Diecezji Świdnickiej

Tradycyjna Msza Łacińska z asystencją Biskupa (DVD)

Cena: 1990

Niedostępny

13 stycznia A.D. 2008, w niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa została odprawiona w Wałbrzychu Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (zwana trydencką) z asystencją Biskupa Ordynariusza Świdnickiego, ks. bpa prof. dra hab. Ignacego Deca. Mszę Świętą sprawował, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, ks. dr Wojciech Grygiel FSSP. Wałbrzyskich ministrantów wspomogli bardzo licznie, doświadczeni koledzy z Wrocławia, służący w niedziele i święta w Kościele NMP na Piasku.

Do maleńkiego, zabytkowego kościółka na tradycyjną, łacińską liturgię przybyło więcej wiernych niż zazwyczaj i dla niektórych zabrakło miejsc siedzących. Większość stanowili wierni z Wałbrzycha, jednakże przyjechały też osoby z dalszych miejscowości Diecezji Świdnickiej, takich jak Bielawa, Dzierżoniów, Głuszyca, Kłodzko, Nowa Ruda, Strzegom, Świdnica, Świebodzice.

Ksiądz Biuskup Ignacy Dec w wygłoszonej homilii podziękował Ojcu Świętemu za dar przywrócenia do pełni praw tradycyjnej liturgii łacińskiej, nazwanej teraz formą nadzwyczajną, krótko przypomniał historię rytu rzymskiego skodyfikowanego przez św. Piusa V po Soborze Trydenckim i zaznaczył, że na tej formie Mszy Świętej wychowały się i wzrastały w wierze całe zastępy świętych Pańskich.

Części Mszy świętej śpiewane po łacinie:

- Kyrie (Missa VIII de Angelis)
- Gloria
- Lekcja
- Ewangelia
- Credo III
- Prefacja w tonie "solemnior"
- Sanctus
- Pater Noster
- Agnus Dei
- Ite Missa est
- Alma Redemptoris Mater

Jest to nagranie pół-amatorskie, dźwięk został zarejestrowany mikrofonami wbudowanymi w kamerę.

Relacja z Mszy świętej z asystencją Biskupa


format: DVD video - 83 minuty

Wideoteka Diecezji Świdnickiej

Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Marek napisał(a):

[2008-02-26]

Płyta ze wszech miar godna polecenia pomimo pewnych braków natury technicznej szczególnie jeżeli chodzi o nagłośnienie. Jednym z walorów są na pewno ciepłe słowa wypowiedziane na temat tradycyjnej Mszy św. przez księdza Biskupa - oby ten przykład posłużył innym hierarchom.

Ryszard (Caesar) napisał(a):

[2008-02-22]

Polecam dla wszystkich miłośników liturgii tradycyjnej, a także dla tych, co chcieliby rozpocząć zgłębianie jej piękna. Cena jak najbardziej przystępna, więc warto :)

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 4 + 7= (zabezpieczenie antyspamowe)