czwartek, 21 luty 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Sygnały Troski 07/08-2011

Cena: 590

Niedostępny

„Poznaje się tylko to, co się oswoi – powiedział lis [do Małego Księcia]. – Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!”.
Antoine de Saint-Exupéry

Uczymy teraz i wyposażamy dzieci w prawie wszystko, ale czy w przyjaciół (poza nami) także? Czy uczymy je, jak być przyjacielem, a nie tylko, jak mieć wielu kolegów i znajomych dla towarzystwa lub do posłużenia się nimi, jak to coraz częściej bywa? Im mniej mamy czasu, tym mniej mamy przyjaciół – my sami i nasze dzieci także. Owszem, mnożą się nam znajomi – coraz częściej internetowi – których zbyt szybko nazywamy przyjaciółmi, ale czy to są realne więzi i prawdziwa znajomość? Nie zawiązując i nie pielęgnując prawdziwych przyjaźni, stajemy się jakby mniej ludzcy, a bardziej zamknięci i skupieni na sobie samych. Nasza więź z Bogiem też chyba przez to cierpi lub zanika.


Przyjaciel wszystkich nie jest niczyim przyjacielem! Tłum znajomych w telefonach komórkowych, w poczcie czy w internetowych komunikatorach może być tylko ucieczką przed tworzeniem prawdziwych i trwałych więzi z konkretnym człowiekiem i Bogiem.


Przyjaciół (prawdziwych) poznajemy w biedzie czy w nieszczęściu, ale i sami jesteśmy sprawdzani przez naszych przyjaciół w ich biedzie i nieszczęściu.


Jeśli bez przyjaźni żyje się połowicznie, to dzięki przyjaźniom żyje się po wielokroć, mieszka się w wielu sercach i domach, uzdalnia się do cieszenia się i zamieszkiwania z wieloma bliskimi sercu na wieczność.


I tego życzymy Wam, Waszym dzieciom i sobie!


Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 5 + 7= (zabezpieczenie antyspamowe)