czwartek, 18 kwiecień 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Paweł Milcarek

Według Boga czy według świata?

z przedmową ks. Marcina Węcławskiego

Cena: 3500

Niedostępny

O stanie liturgii i wiary z autorem głośnej „Historii Mszy” rozmawiają Jacek Laskowski i Bogusław Kiernicki. Rozmowa ta odkrywa przed czytelnikiem kolejne drogowskazy wielkiej Tradycji Kościoła, która pozwala odróżnić to co boskie od tego co tylko ludzkie. W ten sposób książka staje się obowiązkową lekturą dla wszystkich odważnie szukających "źródła i szczytu życia chrześcijańskiego".

Ks. Marcin Węcławski: "Z perspektywy księdza od trzydziestu lat posługującego w Kościele, proboszcza dużej parafii miejskiej z radością przyjmuję każde działanie inspirowane przez wielki zamiar Ojca św. Benedykta XVI dokonania reformy reformy liturgii Kościoła Rzymskokatolickiego. Tak właśnie odbieram nową wypowiedź Pawła Milcarka, zapisaną w książce Według Boga czy według świata?"

Ks. Wojciech Drozdowicz: "Pawłowi Milcarkowi nie wypada tego powiedzieć, ale staremu księdzu chyba wolno: - Po co nam to było? Wystarczyło odkurzyć! A myśmy wytoczyli buldożery. Z nadzieją i tęsknotą patrzę na to, co robi papież Benedykt XVI. Z radością czytam kolejną książkę Pawła Milcarka".

O. Tomasz Grabowski OP: "Za mocna? Zbyt jednostronna? Kontrowersyjna? Może, ale jednocześnie działa jak rekolekcje, pobudza do nawrócenia, wytrąca z samozadowolenia i rutyny pozbawionej pobożności. Jeśli jesteś duchownym powinieneś ją przeczytać. Jeśli jesteś świeckim, podobnie"

liczba stron: 300
oprawa: miękka

Paweł Milcarek

Recenzje:

Spis treści:

Przedmowa
Ks. prob. Marcin Węcławski

Wstęp
Droga do źródeł - pod prąd

1. Protokół strat
Dezorientacja
Od archeologii do wygody
Odarcie z szat
Tandeta antyliturgiczna
Lekcje niewierności
Nadaktywność zamiast udziału

2. Jak do tego doszło?
Wobec wyzwań nowoczesności
Vaticanum II
Posoborowe etapy reformy

3. Dokąd prowadzi droga?
Reforma papieża Benedykta
Po co komu klasyka?
Ukorzenienie nowego rytu
Nowy ruch liturgiczny
Kontrrewolucja liturgiczna: z władzą czy wbrew władzy?
Kwestia czasu

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Wojciech Gajewski napisał(a):

[2011-08-08]

Bardzo dobra pozycja, dla wszystkich, którzy chcą zgłębić problematykę reform Soboru Watykańskiego II, zarówno przyczyny jak i skutki. Wysnuwa ciekawe wnioski. Książka napisana jest barwnym językiem, a ewentualne wtrącenia łacińskie, są zrozumiałe nawet dla przeciętnego licealisty. Polecam!

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 2 + 0= (zabezpieczenie antyspamowe)