poniedziałek, 19 marzec 2018 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Guy Bedouelle OP

Dominik, czyli łaska Słowa

Cena: 2700Studium o Św. Dominiku, założycielu zakonu dominikanów, ze wstępem Krzysztofa Popławskiego OP-Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów.

Guy Bedouelle OP (ur. 1940) jest doktorem teologii, specjalizuje się w historii Kościoła. Do zakonu dominikanów wstąpił w wieku 25 lat. Od roku 2008 jest rektoreml’Université Catholique de l’Ouest (wcześniej profesor na wydziale teologicznym uniwersytetu we Fryburgu). Przed wstąpieniem do zakonu odbył studia w Institut d’Études Politiques i École Nationale d’Administration w Paryżu. Autor wielu publikacji książkowych z zakresu historii Kościoła, humanistyki i duchowości. W Polsce ukazały się m.in. Wielka ilustrowana historia Kościoła, Kościół w dziejach, Na obraz Świętego Dominika.liczba stron: 388
oprawa: miękka
format: 12.5x19.5cm

Guy Bedouelle OP

Recenzje:

Bardzo się cieszę ze wznowienia książki Guy Bedouelle’a "Dominik, czyli łaska Słowa", która zwłaszcza w kontekście zbliżającego się jubileuszu (w 2016 roku zakon dominikański będzie obchodził jubileusz osiemsetlecia powstania) ustanowi cenną pomoc, by na nowo zachwycić się postacią św. Dominika i dominikańską tradycją. Nie tylko chodzi tu o samych dominikanów, ale także tych wszystkich, którzy razem z nami podążają Bożymi drogami w różnych miejscach i poprzez różne posługi. 

I bodaj najważniejszy dla mnie cytat o św. Dominiku pochodzący z tej książki: „W perspektywie Ewangelii widział również świat. Aby rozpoznać potrzeby swego czasu, rzucał wokół siebie spojrzenie oświecone Ewangelią. Pierwszym krokiem była niewątpliwie kontemplacja: Dominik odkrywał świat stworzony, który jest dobry, szedł ku światu już odkupionemu, lecz smucił się, widząc, że jest on jeszcze zbłąkany, zagubiony i nieszczęśliwy, gdyż nie wprowadził w czyn Słowa Życia”.

Niech św. Dominik uczy nas spojrzenia oświeconego Ewangelią.


Krzysztof Popławski OP
Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów
Warszawa 2011

I tak przez wieki działa urok Dominika, o czym świadczy tyle dusz pociągniętych do niego i do Boga, jak Reginald, Jordan z Saksonii, Ugolino i tylu innych; Dominik „szybko też i bez trudu zdobywał serca wszystkich, którzy go zaledwie ujrzeli”. Ale trzeba nieznużenie powtarzać, że urok Dominika to urok Ewangelii, jego łaska to łaska Słowa.

G. Bedouelle OP


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 3 + 0= (zabezpieczenie antyspamowe)