czwartek, 21 luty 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Sygnały Troski 10/2011

Temat numeru: Wychowanie ze zwierzątkami

Cena: 480

Niedostępny

Ekologia, która coraz częściej usiłuje zastąpić religię, poucza nas, byśmy byli coraz bliżej natury. Pytania więc w odniesieniu do wychowania: „Jeśli natury, to jakiej: ludzkiej czy zwierzęcej? Czy człowiek - dziecko - bardziej uczłowiecza się, obcując z ludźmi czy ze zwierzętami? Czy zwierzęta kocha się jak ludzi, a zwierzę potrafi kochać człowieka?”. Dla wielu wyższość człowieka w hierarchii stworzeń jest oczywista, ale ekologia zaczyna to podważać, szczególnie bojownicy o równorzędne prawa dla zwierząt i ludzi. Dla wielu dzieci udomowione zwierzę zaczyna być jedynym przyjacielem, a prawo dżungli - sposobem na przeżycie i życie. Na pewno wiele mówi o człowieku jego sposób obcowania tak z ludźmi, jak i ze zwierzętami. Nie sposób więc ominąć tego tematu tutaj, gdzie szukamy mądrego i zdrowego wychowania człowieka, a nie zwierzęcia w człowieku, jak to bywało i bywa.

Nie może być dobrym człowiekiem, kto jest okrutny wobec zwierząt.

„Dla św. Franciszka przyroda nie była Bogiem, a zwierzęta jedynie Jego stworzeniami -braćmi i siostrami od strony ciała i doli” (Roman Brandstaetter).

Gospodarstwo wiejskie może być takim małym obrazem świata, gdzie wszystko jest na swoim miejscu: Stwórca, ludzie i zwierzęta.


Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 7 + 4= (zabezpieczenie antyspamowe)