sobota, 15 grudzień 2018 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Tomasz Terlikowski

Benedykt XVI. Walka o duszę świata

Cena: 1990

Niedostępny

W świecie trwa dramatyczna walka, której stawką jest duchowy kształt naszej cywilizacji, a ostatecznie: życie i zbawienie nas wszystkich. W tych zmaganiach kluczową postacią jest dzisiaj Ojciec Święty Benedykt XVI – duchowy przewodnik, wierny świadek i pokorny sługa Jezusa Chrystusa.

Autor podkreśla fundamentalne cele obecnego pontyfikatu: ożywienie wiary w Chrystusa (szczególnie w Europie) i ocalenie zachodniej cywilizacji przed śmiertelnymi zagrożeniami współczesności. Wskazuje na ewangeliczny radykalizm Benedykta XVI i na jego odważną polemikę z fałszywymi proroctwami naszych czasów: relatywizmem i agnostycyzmem, fałszywie rozumianym ekumenizmem oraz utopią świata bez cierpienia i moralnych wymagań. Stara się zrozumieć postawę Benedykta XVI wobec innych wyznań chrześcijańskich, wobec islamu oraz tych krajów, w których chrześcijanie są otwarcie lub skrycie prześladowani. Przedstawia portret Piotra naszych czasów, który niestrudzenie walczy o duszę świata - o doczesny i ostateczny los każdego człowieka. Papieża, który gromadzi wokół siebie globalną wspólnotę ludzi sumienia: solidarnych, wrażliwych na dobro, piękno i prawdę, zdecydowanych, by żyć Duchem Chrystusa.

Jak nikt inny, człowiek ten potrafi gromadzić wokół siebie miliony osób. Na Światowych Dniach Młodzieży, w mocno zsekularyzowanej Hiszpanii, która od kilku lat toczy - pod przywództwem premiera Jose Luisa Zapatero - całkowicie otwartą wojnę z chrześcijaństwem i Kościołem, było niemal dwa miliony młodych osób, które nie tylko słuchały go, ale też prawdziwie po chrześcijańsku, w pokorze i ze spokojem znosiły ostre zaczepki, ataki czy próby wypchnięcia ich z przestrzeni publicznej przez agresywnych sekularystów. - Ze wstępu


Zobacz inne książki autora: Tomasz P. Terlikowski

liczba stron: 176
oprawa: miękka
format: 140 x 200 mm

Tomasz P. Terlikowski

Recenzje:

 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 1 + 9= (zabezpieczenie antyspamowe)