wtorek, 19 luty 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

ks. Nicola Bux

Jak chodzić na Mszę i nie stracić wiary

z przyczynkiem Vittoria Messoriego

Cena: 2400

Niedostępny

Czyżby uczestnictwo w Eucharystii miało dziś być tak niebezpieczne, że może grozić utratą wiary? Co skłania do stawiania tak odważnej tezy? Jak sugeruje autor niniejszej książki: „Chrześcijańska liturgia poddawana jest w naszej epoce wysublimowanej postaci gwałtu. Jej obrzędy i symbole poddawane są desakralizacji. Zastępowane są świeckimi gestami”.

Ks. Nicola Bux staje w obronie prawdziwego ducha liturgii, wskazując na istotny sens odnowy, krytykując z żarliwym uporem wszelkie niewłaściwe tendencje i praktyki, które przekreślają sacrum liturgii. Jednocześnie odpowiada na, wydawać by się mogło, podstawowe pytania: Kiedy została odprawiona pierwsza Msza Święta? Jak powinien wyglądać kościół? Czy współczesna muzyka i sztuka sakralna nie są przesiąknięte kiczem? Czy można Mszę Świętą odprawiać „po swojemu”? Co to jest puryfikaterz? Co symbolizują kolory szat liturgicznych? Wszystkie swoje rozważania autor popiera dokumentami Kościoła katolickiego, a w szczególności nauczaniem Benedykta XVI.


Nicola Bux – duchowny katolicki, profesor liturgiki i sakramentologii w Instytucie Teologii Ekumeniczno-Patrystycznej w Bari. Jest konsultantem Kongregacji Nauki Wiary i Kongregacji ds. Świętych oraz Urzędu Papieskich Celebracji Liturgicznych, a także autorem licznych publikacji, m.in. Il Signore dei Misteri, Eucaristia e relativismo, Cantagalli.

Imprimatur
Kuria Metropolitalna w Krakowie
bp Jan Szkodoń, wikariusz generalny

Wydawnictwo Św. Stanisława BM
Archidiecezji Krakowskiej


ISBN 978-83-7422-379-9

liczba stron: 226
oprawa: miękka
format: 140 x 210 mm

ks. Nicola Bux

Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

tomasz napisał(a):

[2013-01-01]

z pewnością uczy pokory

exaudi napisał(a):

[2012-03-22]

Dlaczego takich książek brak w przykościelnych sklepikach???

alfred_sporny napisał(a):

[2012-01-01]

każdy z księży powinien tą książkę przeczytać.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 7 + 6= (zabezpieczenie antyspamowe)