sobota, 25 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Maria Simma

Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi

Cena: 1490


Niektórzy ludzie pytają dlaczego Bóg dopuszcza, by zmarli ukazywali się żyjącym? Z pewnością nie dla zaspokojenia ciekawości! Jest to zawsze szczególny przejaw miłosierdzia Bożego i część Jego zbawczego planu. Nam powinno to przynieść duchową korzyść; dla zmarłych zaś jest wielką pociechą w oczekiwaniu na zjednoczenie z Bogiem. To powinno skłonić nas do modlitw i ofiar za dusze w czyśćcu cierpiące.

Maria Simma (1915–2004) mieszkanka alpejskiej wioski Sonntag w Austrii, otrzymała od Boga szczególny charyzmat, który pozwolił jej, by dusze czyśćcowe zwracały się do niej o pomoc. Niestrudzenie modliła się i pokutowała, służąc im dniem i nocą. Dzięki swojej książce, odczytom i kasetom stała się znana również poza granicami Austrii.Książka ta swoją głęboko prawdziwą treścią broni się sama. Maria Simma nie należy wprawdzie do osób naznaczonych stygmatami; jej charyzmatem jest dana jej przez Boga możliwość obcowania z duszami czyśćcowymi. To co przeżyła w kontakcie z duszami i czego się od nich dowiedziała, moze w dobie komputerów i sond księżycowych wydawać się wielu ludziom anachronizmem, daje nam jednak cenną możliwość zajrzeć na tę drugą stronę i potwierdzić fakt istnienia Boga i dalszego życia po śmierci. Może być również znakiem ostrzegawczym, by przemyśleć raz jeszcze na nowo swoje życie pod kątem życia wiecznego i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Imprimatur

liczba stron: 168
oprawa: miękka
format: 110 x 180

Maria Simma

Recenzje:

Spis treści:

Czy Maria Simma jest wiarygodna?

Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi (skrót sprawozdania ks. Alfonsa Matta)

Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi (Maria Simma)
- Dlaczego Bóg do tego dopuszcza?
- Ostrożność wobec prywatnych objawień
- Podać do wiadomości czy utrzymać w tajemnicy?
- Chciałam wstąpić do klasztoru
- Nie dane mi było pozostać
- Pierwsze objawienia
- Cierpienie zastępcze
- Nowe zlecenia nadają rozgłos całej sprawie
- Różne pytania
- Co dusze czyśćcowe wiedzą o nas?
- Co pomaga duszom czyśćcowym?
- Jakie grzechy karane są w czyśćcu najsurowiej?
- Jak cierpią dusze w czyśćcu?
- Dlaczego wygłaszam odczyty?
- Czy trzeba wybaczać poza grób?
- W jaki sposób dostaję odpowiedź
- Czy odpust zupełny pomaga w godzinie śmierci?
- Gdy ktoś próbuje nadużyć łaski...
- Wieś się burzy
- Czy dzieci też idą do czyśćca?
- Wypadek drogowy w Wiedniu
- Stuletnia staruszka na ulicy
- Spotkanie w przedziale kolejowym
- Kobieta ratuje wieś
- Wiadro, czarna ręka, zbeszczeszczenie krzyża
- Nieprawy majątek
- Kobieta z najcięższym czyśćcem
- Zabity przez lawinę
- Szatan w przebraniu
- Napomnienia dusz czyśćcowych
- Budowa kaplicy
- Nowe doświadczenia
- Czy cel powinien uświęcać środki?
- Spociłam się ze strachu
- Tyrolska zakonnica z poczuciem humoru
- Pamiętaj abyś dzień święty święcił
- Nowoczesny kościół
- Nie da się uniknąć wyznania grzechów
- Kto zwyciężył?

Dodatek

Opinie Klientów:

dajmon21@wp.pl napisał(a):

[2016-04-30]

Wierzymy w coś czego nie widzieliśmy, albo nie pamiętamy, że widzieliśmy. Dla niedowiarków są powołani tacy prawdziwi pośrednicy jak Maria. Trudno jest jedynie za pomocą słowa oddać pełen obraz istoty rzeczy, ale zawsze warto poszerzać swoje i innych horyzonty poznawcze. Dlaczego? Jest takie mądre powiedzenie: czemuś biedny? - boś głupi! Czemuś głupi? - bo..... się nie szkolisz, nie czytasz, nie ubogacasz się wiedzą tych, którzy już tę ścieżkę przeszli. Wiedza na temat tego co może być lub jest dalej pomaga wznieść Świadomość i się na wyższy poziom. A ma to ogromne znaczenie nie tylko w momencie opuszczania ciała fizycznego. Jako inny rodzaj artystycznego przekazu tego co sami sobie gotujemy polecam film NASZ DOM nakręcony na podstawie książki Chico Ksawiera.

podpis napisał(a):

[2016-04-29]

Proszę o modlitwe

Ania napisał(a):

[2008-05-28]

Moje przeżycia z Duszami Czyśćcowymi M. Simmy to lektura pozwalająca otworzyć oczy każdemu z nas na rzeczywistość życia pozagrobowego. Katolicy wierząc w Boga wierzą zarazem w piekło oraz w czyściec- ta prawda wiary jest nam wpajana od maleńkości; aczkolwiek rzadko kto zastanawia się nad istotą czyśćca, nad tym co dzieje się z duszą ludzką kiedy opuści śmiertelne ciało...Od wieków tajemnica życia pozagrobowego była inspiracją dla artystów, którzy w swych dziełach próbowali przedstawiać "postacie dusz", to co dzieje się po drugiej stronie świata pisząc rozmaite wiersze, powiastki czasem zabarwione żartem lub przerażające w celu wywołania grozy. Zapewne każdy z nas na swój sposób snuje wyobrażenia dotyczące życia pozagrobowego. Książka M. Simmy jest nie tylko dzienniczkiem prostej, bogobojnej kobiety opisującej swoje przeżycia z Duszami Czyśćcowymi ale również poradnikiem i źródłem wiedzy na temat ludzkich dusz Książka przedstawia tylko cząstkę tego co dzieje się z nami po śmierci, niemożliwością byłoby ukazanie w niej całej prawdy o wiecznym życiu, ponieważ to co przygotował dla nas Pan Bóg dowiemy się w swoim czasie, póki co "ani ucho nie słyszało ani oko nie widziało(...)". Jednak informacje zawarte w owej lekturze wystarczająco odsłaniają nam pośmiertne realia. Książka M. Simmmy zmusza do refleksji nad własną egzystencją, nad dbałością o swą dusze jeszcze za życia. grzechy. Lektura ta nawołuje nas do pamięci oraz modlitwy za zmarłych, za dusze pokutujące w czyśćcu; min. dzięki gorliwej modlitwie zostaną szybciej oczyszczone i znajdą ukojenie w zbawieniu. Maria Simmma odpowiada na wiele nurtujących pytań: jak zjawiają się dusze czyśćcowe? - jaki jest widok czyśćca? - w jaki sposób można duszom czyśćcowym pomagać? - co to są cierpienia zastępcze? - co dusze czyśćcowe wiedzą o nas?. Zachęcam do przeczytania tej jakże króciutkiej ale bogatej w treści książki. Może nie każdy jest skory do uwierzenia w objawianie się dusz M. Simmmie jednak nie można temu absolutnie zaprzeczyć, ponieważ jaką mamy pewność, że tak nie było? Jaką mamy pewność, że to wyssane z palca bujdy? NIE MA TAKIEJ PEWNOŚCI DLATEGO SPRÓBUJMY UWIERZYĆ W AUTENTYCZNOŚĆ TYCH OBJAWIEŃ I POSTARAJMY SIĘ PRACOWAĆ ZA ŻYCIA NAD SWOJĄ DUCHOWOŚCIĄ.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 7 + 1= (zabezpieczenie antyspamowe)