środa, 24 kwiecień 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

ks. Jacek Bałemba SDB

W blasku Jasnej Góry

Cena: 2000

Niedostępny

Ukazała się książka ks. Jacka Bałemby, salezjanina pt. „W blasku Jasnej Góry” zawierajaca zbiór kazań nowennowych wygłoszonych na Jasnej Górze w dniach od 17 sierpnia do 24 sierpnia br. przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, Głównej Patronki Archidiecezji i miasta Częstochowy.

liczba stron: 108
oprawa: miękka
format: 14,5 x 20,5 cm

Ks. Jacek Bałemba SDB

Recenzje:

Przedmowa

Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Jasnogórskiej jest bardzo ważnym i oczekiwanym przez wielu wiernych nabożeństwem maryjnym celebrowanym na tzw. Szczycie Jasnej Góry. Przez dziewięć dni, w sierpniowe wieczory, przybywają na plac przed klasztorem pielgrzymi z częstochowskich parafii, którzy m.in. wsłuchują się w słowa zaproszonego kaznodziei. Ten szczególny, modlitewny czas nazywany jest przez niektórych „nowenną narodową” przeżywaną w duchowej stolicy Polski. Z narodowej ambony padają wtedy słowa proroków, oddanych sercem i ciałem Matce Bożej i ludowi Bożemu.

W roku wielkiego politycznego i społecznego zamętu, kiedy w różnych obszarach podważane są fundamenty religijno-patriotycznej tożsamości narodu, na Jasną Górę zaproszony został salezjanin, ks. Jacek Bałemba - warszawski „kaznodzieja z Krakowskiego Przedmieścia”. Prosto ze „szkoły Krzyża” przybył, by na wzór Maryi stanąć z nami u stóp Drzewa Życia.
Jestem bardzo wdzięczny za obecność Księdza Jacka: tam - w Warszawie, i tu - na Jasnej Górze. Kto wczyta się w to, co do nas powiedział w sierpniu z jasnogórskiego szczytu, ten zrozumie skąd było mu to dane.

Niech słowa Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski i salezjanina, będą najlepszym podziękowaniem za tegoroczną „nowennę narodową”: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”.

o. Roman Majewski, przeor Jasnej Góry

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 8 + 7= (zabezpieczenie antyspamowe)