piątek, 22 marzec 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Ewa K. Czaczkowska

Siostra Faustyna. Biografia Świętej

Cena: 3990


Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama. Gdy widziała Jezusa, rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje - powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać?

W mistycznych wizjach widziała i piekło, i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat - tak jak chciał tego Jezus.
Efektem pasji dziennikarki i historyka jest jedyna tego typu biografia największej polskiej Świętej. Autorka odkrywa nieznane fakty z życia Siostry Faustyny i ujawnia tajemnice rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego.

Imprimatur

NAGRODA FENIKS 2013 w kategorii publicystyka religijna
za: nieustępliwość w dochodzeniu do prawdy o życiu i działalności Świętej i tajemnic rozwoju kultu Bożego Miłosierdzia

Zobacz wszystkie książki autora: Ewa K. Czaczkowska

liczba stron: 360
format: 165 x 235
oprawa: twarda

Ewa K. Czaczkowska

Recenzje:

”Ważnych świętych trzeba przybliżać ludziom na wiele sposobów. Jest istotne by czynić to w sposób interesujący współczesnego człowieka, językiem trafiającym do czytelnika, a równocześnie prezentującym głębię duchowości świętego. Wszystkie te warunki spełnia książka pani Ewy Czaczkowskiej o Świętej Siostrze Faustynie.”

Kard. Kazimierz Nycz


”Kim jesteś, Faustyno? Ta biografia jest odpowiedzią! Autorka szukała jej z nieznużonym przejęciem przez kilka lat. A my też dajmy świadectwo Świętej Faustyny od Jezusa Miłosiernego.”


Kard. Franciszek Macharski


”Książka Ewy K. Czaczkowskiej jest moim zdaniem najlepszą biografią św. Siostry Faustyny Kowalskiej. (...) Ta fascynująca lektura oparta na źródłach i napisana pięknym językiem nie tylko przybliża życie i misję jednej z największych mistyczek w historii Kościoła, ale ukazuje także niezwykłe przestrzenie wspólnoty życia z Bogiem (...).”

s. M. Elżbieta Siepak ZMBM, Rzecznik Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia - zakonu świętej Faustyny Kowalskiej


”Autorka z dziennikarską pasją przygląda się życiu apostołki Bożego Miłosierdzia (...) Pokazuje wewnętrzny dramat zakonnicy, nie zawsze rozumianej przez przełożone zakonne, i jej wielką determinację w rozpoznawaniu woli Bożej i przekazywaniu jej światu. Podkreśla jej wielką miłość do Kościoła i pragnienie kochania Chrystusa za wszelką cenę.”

Ks. prof. Jan Machniak, Rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia


Fragment:


 

 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Grażyna napisał(a):

[2012-04-07]

Wspaniała biografia, niezwykle skrupulatnie zostały przedstawione i te ważniejsze i te wydawałoby się pozornie mniej ważne sceny z życia siostry Faustyny. Autorka z dziennikarską precyzją odnotowuje kalendarium życia świętej, tworzący przy tym opowieść o prostej osobie, która podjęła się ponad ludzkich starań i zbudowała w Polsce kult Bożego Miłosierdzia.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 3 + 8= (zabezpieczenie antyspamowe)